Milli ara dönüşü Fenerbahçe'de Soldado ve İsmail patlaması!

Süper Lig'de 12. haftada Sivasspor'u 4-1'le geçen ve Galatasaray'la Beşiktaş'ın puan kaybettiği haftayı kârlı kapatan Fenerbahçe'de oyuncuların performansı beğeni topladı. İşte Fenerbahçe'de Sivasspor karşısında forma giyen oyuncuların performans değerlendirmeleri... Hakan Ateşler / Fanatik.com.tr

20 Kasım 2017, Pazartesi 11:37 Son Güncelleme: 20 Kasım 2017, Pazartesi 12:57
- A +
Volkan Demirel

Volkan Demirel

Yediği golde yapacağı bir şey yoktu. Savunmadaki hatalar onu birden fazla zor durumda bıraktı. Sezon sonuna kadar Kameni'yle çekişmesi performansını yüksek tutacaktır.

Şener Özbayraklı

Şener Özbayraklı

Bu sezon Hasan Ali'yle birlikte en çok eleştirilen isimelrden biriydi. Yedek kalmasına rağmen oynadığı maçlarda istenilen performansı gösteremiyordu. Sivas karşısında sonuna kadar mücadele etti, hep koştu. Belki yine istenilen ortalar gelmedi ama mücadelesi alkış topladı. Yine de Isla'dan formayı alması zor gözüküyor.

Roman Neustadter

Roman Neustadter

Yine çok ciddi hatalar yaptı. Savunmadaki partnerleriyle bir türlü anlaşamıyor. Takım yüksek mücadele gücü ve isteği onun hatalarını kapattı. İyi niyetli ama savunmada çok daha dikkatli olmalı.

Martin Skrtel

Martin Skrtel

Slovak savunmacı da bir türlü beklenen seviyeye ulaşamadı. Onun olduğu defans hattında bu kadar kolay pozisyon verilmemeli. Neustadter ve Neto'nun performansının yükselmesi onunkiyle doğru orantılı...

İsmail Köybaşı

İsmail Köybaşı

Çok eleştirilen Hasan Ali Kaldırım'ın yerine oynadı ve iyi bir performans sergiledi. Sürekli orta yaptı. Gelişine ve beklemeden paslar verdi. Çabuk olmaya çalıştı. Çok eleştirilmesi normal ancak Hasan Ali'den daha iyi olduğu, göze daha hoş gelen futbol sergilediği kesin...

Josef de Souza

Josef de Souza

Bu sezonun hala en iyilerinden... Orta sahada ve savunmaya yakın oynadığı için göze çarpmayan iyi bir performans sergiliyor. Ona yapılan eleştiriler yersiz.

Mehmet Topal

Mehmet Topal

O da Fenerbahçe gibi geri döndü. Aykut hocanın maç sonu yaptığı açıklamalardan ikili arasında bir dönem sorunlar yaşandığını ancak artık bunların geride kaldığını görüyoruz.

Nabil Dirar

Nabil Dirar

Attığı golden bağımsız olarak iyi bir performans sergiledi. Kanatta kaybolmadı, içeri girdi, agresif oynadı. Taraftarın ondan beklentisi bu şekilde oynaması, sadece sağ kanattan orta yapması değil.

Aatif Chahechouhe

Aatif Chahechouhe

Bu sezon ilk kez ilk 11 başlamasına rağmen iyi bir performans sergiledi. Hücuma neredeyse Dirar kadar katkı yaptı.

Giuliano

Giuliano

10 numara pozisyonunda olduğu zaman ne kadar faydalı olabileceğini yeniden gösterdi. Gole yakın ve ceza sahasında olması gerek.

Vincent Janssen

Vincent Janssen

Yine çok koştu, çok mücadele etti. Bitiricilik ve tek pas konusunda kendisini geliştirmesi gerektiği bir gerçek ancak mücadelesi ve fiziksel gücü onun takdir toplamasına yetiyor.

Roberto Soldado

Roberto Soldado

İlk kez oyuna girip bu kadar ciddi katkı verdi. Gol atması ve hattrick'le süslemesi onun hem moralini hem de özgüvenini artıracaktır. Soldado'nun faydalı olabilmesi için Fenerbahçe'nin oyunu önde oynaması şart. Bitiricilikte ne kadar büyük kaliteye sahip olduğunu yeniden gösterdi.

Mehmet Ekici

Mehmet Ekici

Henüz hazır olmadığı ortada... Maç ve antrenman eksiğini kapatması için zamana ihtiyacı var.

Oğuz Kaan Güçtekin

Oğuz Kaan Güçtekin

18 yaşında bir gençten bahsediyoruz. Kimler geldi, kimler geçti. Öve öve bitiremediğimiz ne yetenekler kayboldu gitti. Oğuz Kaan'ın aynı akıbete uğramaması için hem çok çalışması hem de yapılan "övgülere" kulak asmaması lazım.