Mehmet Demirkol: Senede 3 maç oynayacak diye bekleyemeyiz

Yazarımız Mehmet Demirkol, Fanatik Tv'de soruları yanıtladı ve gündemi değerlendirdi. Galatasaray'ın Türkiye Kupası'ndan elenmesini ve derbiyi yorumlayan Demirkol, Fenerbahçe'deki başkanlık yarışına da değindi.

19 Nisan 2018, Perşembe 15:00 Son Güncelleme: 19 Nisan 2018, Perşembe 15:05
- A +

Yazarımız Mehmet Demirkol, Fanatik Tv'de soruları yanıtladı ve gündemi değerlendirdi. Galatasaray'ın Türkiye Kupası'ndan elenmesini ve derbiyi yorumlayan Demirkol, Fenerbahçe'deki başkanlık yarışına da değindi. Mehmet Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde: 

Türkiye Kupası genelde 'diğerleri'nin ligidir. En çok kazanan en çok finale çıkan Galataaray ama bu sonuca baktığında işin romantizmi açısından doğru. İlk yarıda Akhisar Dortmund'vari bir oyun oynadı. 

Fatih hocayı eleştirebilir miyiz? Çok kolay eleştirebiliriz ama Fatih hoca bir mesaj vermek istedi. 'Biz evimizde her şartta her akdroyla kazanırız' mesajı vermk istedi ama olmadı. Çok kötü oynadılar. 

Kolay bir kuraya rağmen finale çıkamamak hayırlı olabilir. Biz her kupa maçından sonra Sinan Gümüş'ün ne kadar büyük golcü olduğunu konuşuyoruz. Hadi canım! Senede 3 maç oynayacak diye bekleyemeyiz.

Maçların şartlarına göre nerede ne yapılması gerektiğini bilmekten bahsediyorum. Sinan çok yetenekli, atlet, iyi bir futbolcu ancak duygusal olarak tam gelişememiş. İnşallah dün akşam gördüğümüz bazı isimler gibi kaybolup gitmez.

Galatasaray'ın böyle bir mağlubiyetten sonra olumsuz etkileneceğini zannetmem.

Arada iki gün varsa  derbiye en ideal kadronla çıkmalısın. Lens ne yapar bilemem ama Fenerbahçe'nin oyununa göre bir oyuncu da değil. Lens geniş alanda iyi. Dar alanda çok fazla bir şey yapamıyor. Bana sorsalar hemen 'Quaresma' derim. 

Aykut Kocaman bu maça Valbuena'yla çıkar mı, zannetmem. Biraz kendisiyle çelişmek gibi olur. 

Fenerbahçe forse ederek başlamak isteyecektir. Oyunu kurduırtmamaya çalışan bir oyun oynayacaklardır. Orta sahaya büyük baskı yapacaklardır. Fenerbahçe daha ofansif bir oyun oynar.

Soldado'yla oynuyorlar kaç maçtır. Egosu alınmış bir oyuncu. 'İlla gol atacağım' diye bir derdi yok. Onunla birlikte Fenerbahçe'nin de oyunu değişti. Giuliano'nun, Dirar'ın... Bu yüzden Valbuena olacağını zannetmem. 

Mete Kalkavan'ın genel tavrı bile hakemliğe uygun olmadığını gösteriyor. Sürekli şakın bir ifadesi var. Beğendiğim bir hakem değil. Hep aynı soruyu soruyorum 'hangi hakemi beğeniyorsunuz' diye. Genelde cevap yok. 

Bazen Furat Aydınus ve Cüneyt Çakır'ı da beğenmiyor insanlar. Dolayısıyla hakem kim olursa olsun beğenilmeyecekti.