Mehmet Demirkol: O bonservis verilirse hemen satılmalı

Gazetemiz yazarı Mehmet Demirkol, Fanatik Tv'de gündemi değerlendirdi. Fenerbahçe'nin topyekün bir değişiklik yaşaması gerektiğini belirten Demirkol, Garry Rodrigues'e yapılacak yüksek bir teklifi de Galatasaray'ın reddetmemesi gerektiğini söyledi.

17 Mayıs 2018, Perşembe 13:37 Son Güncelleme: 17 Mayıs 2018, Perşembe 13:50
- A +
Mehmet Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde:

Mehmet Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde:

Tosic için verilen rakam çok iyi ama Tosic burada oynayan oyuncu. O kadar Vida alındı ama yine onun yerine Tosic oynuyor. Yerini doldurmak lazım. Bugünkü bütçeyle önümüzdeki yılı idare etmek kolay değil. 

Talisca kalmak istemiyor. Transfer olmak istiyor. Zaten Monaco'ya gideceği de konuşuluyordu geçen sene. Sonra o transfer olmadı ve Beşiktaş bir sene daha ondan yararlandı. Peki Talisca neden kabul etsin ki önce Beşiktaş'la imzalayıp sonra Roma'ya satılmayı? Bu kolay olmayabilir. 
 

Talisca özel bir oyuncu ama onun yeri neresi? Standart bir 10 numara değil. Atiba-Oğuzhan-Sosa üçlüsü iyi uyum yakalamıştı. Geçen sene de Oğuzhan bazı açıkları kapamıştı. Bu sene ise işlemedi bu durum.

Normal şartlarda Galatasaray'ın sürprize izin vermemsi lazım. Deplasman oyunu problemleri olduğu açık. Göztepe iyi ama dağınık bir takım. Son hafta kendilerini ne kadar maça verebilirler göreceğiz. 

Galatasaray hücuma çıktığı zaman durdurulması çok zor bir takım. Ama pas yapmaya başladıkları zaman kaliteleri düşüyor. Yüzde 60-70 şansları var diye düşünüyorum. 

Mesut ve İlkay Alman Milli Takım oyuncusu... Mesut'un ben Alman Milli Marşı söylememesine katılmıyorum. O zaman oynama... Yine kimsenin tercihlerine karışamazsınız.

Kendimizi Almanların yerine koyalım, biz de itiraz edebilirdik. Ama kimseye nasıl hissedeceğini söyleyemezsiniz. Öyle düşünmüş gitmiş cumhurbaşkanını ziyaret etmmiş.

Galatasaray gelecek sezon çok fazla transfer yapamayabilir. Ama Garry Rodrigues'e 29 milyon euro gibi bir bonservis verilirse hemen satılmalı. 

Fenerbahçe'nin orta sahasını değiştirmesi lazım. Olduğu gibi reset'lemek lazım. Toptan bir reset lazım. Ben Aziz Yıldırım'a saygı duyuyorum ama  Fatih Terim onu geçmiş olacak. Terim 10 senedeki kupa sayısı, Aziz Yıldırım'ın 20 sene sonundaki kupa sayısını geçmiş olacak. 

3 Temmuz'u da kabul ediyorum ama eski günlerin gelmesi lazım. Bugün Gürcan Bilgiç yazmış, "Fenerbahçe taraftarı stada gelmiyor" diye... Adamlar köprüde yürümediler mi? Onlar olmasa kimse normal hayatını yaşamıyordu şu an.Seyirciye 'Neden stata gelmiyorsun?' diyemezsin.  Bunun sebeplerinin bulunması lazım.

Fenerbahçe'nin altyapıdan 20 yıldır çıkmış bir oyuncusu yok. Şimdi diyor ki başkan 'Altyapıya yatırım yapacağız'... Biraz geç oldu sanki... 

Emre Akbaba çok iyi bir oyuncu ama büyük takım başka. Seviye atlıyorsan değişmek zorundasın. Cristiano Ronaldo bile United'dan Real Madrid'e giderken değişti. Sen bir de sağ bek değilsin, oyunu yönlendiren adamsın. Vasat olma şansın yok. 

Kasımpaşalı Trezeguet de beğendiğim bir oyuncu. Çok iyi sezon geçirdi. Dünya Kupası'nda da bambaşka bir seviyeye çıakbilir.