Mehmet Demikrol: Aykut Kocaman istifa eder

Mehmet Demirkol Fanatik canlı yayınında gündeme ilişkin konuları yorumladı.

11 Mayıs 2018, Cuma 14:05
- A +

Yazarımız Mehmet Demirkol Fanatik sosyal medya hesaplarından yapılan Mehmet Demirkol'a Sorun programında izleyicilerin sorularını yanıtladı. 

İşte gündeme damga vuracak çarpıcı açıklamalar...

Mehmet Demirkol: Aykut Kocaman kendi hamleleri ile oyunu Akhisar'a verdi diyebiliriz. Adı Aykutinho olsaydı kararı çoktan vermiştik. Kocaman büyük takım teknik direktörü değil. Bir ayrımcılık yapıyoruz.

Mehmet Demirkol: Şimdi diyeceklerki Aykut Kocaman UEFA'da yarı final oynadı. Doğru itiraz edemem. 3 Temmuz sürecinde başkanlık yaptı bu takıma. Ama büyük takım teknik direktörü sürdürülebilir olmalı.

Mehmet Demirkol: Okan Buruk hoca üst düzey futboldan gelen biri. Akhisar'ın başarısı büyük ama tabi kupada Galatasaray ve Fenerbahçe'yi eleme potansiyelin var ligde niye böylesin.

Mehmet Demirkol: Arda Turan'ın hakeme karşı "Hepinizi öldürmek lazım" tehdidi başına bela getirir. Burada ciddi bir suç var. Göksel Gümüşdağ'ın söylemine katılıyorum. Biliyoruz ki Arda Turan büyük takımlardan birinde olsaydı bu cezayı almazdı. 

Mehmet Demirkol: Birileri 16 maça az diyor birileri çok diyor. Neye göre az veya çok. Zeytin almıyorsun gramlık hesap yapasın. Kanuna bakarak ceza veriyorsun. Normal şartlara göre ceza inmez. 

Mehmet Demirkol: Fenerbahçe'deki moral bozukluğu, Başakşehir'deki karışıklıktan sonra Galatasaray şenlikle çıkıyor maça. Bu hafta işi bitirebilirler. Galatasaray'da son düzlük genetiği diye bir şey var. Beşiktaş ve Fenerbahçe olsa başaramayabilirdi.

Mehmet Demirkol: Fenerbahçe takımının Büyük bir değişim yaşaması gerekiyor. Ben Aziz Yıldırım'ın yerinde olsam bu seçime girmem.

Mehmet Demirkol: Ali Koç gelse Fenerbahçe'de daha delilik yapabilir. Daha zor bir başkan olacak. Çılgınca bir fanatik. Acayip bir fanatik. Efes maçını hatırlayın sahaya girdi. 

Soru: Sneijder Galatasaray'a döner mi?

Mehmet Demirkol: Teknik direktör olarak mı gelecek? Bırakın ya... Sneijder çok iyi performans verdi. Sonlara doğru düştü ve futbolu bıraktı. Şuan sahada olması futbol oynadığı anlamına gelmiyor. Nice'de oynayamadı. Şimdi Katar'da oynuyor.

Mehmet Demirkol: Hagi gelsin. Hagi daha iyi... Kapatalım geçsin. Bir efsanedir çok iyi işler yaptı. Çok büyük futbolcudur. Galatasaray'a çok büyük katkısı oldu. İsteyerek gönülden oynadı. Ama bitti, bitti... Biten şeylerin ardından sadece el sallayacaksın. 

Mehmet Demirkol: Telles için de aynı şeyleri söylüyorum. Türkiye'de kötüydü. İyi mi diyeyim. Bir oyuncunun potansiyeli vardır. Bir de performansı vardır. Bazısı senin takımında o performansı verir bazısı veremez. 

Soru: Oğuzhan ve Babel takımda kalır mı?

Mehmet Demirkol: Oğuzhan'ın bu performansı ile takımda kalmasının ne faydası var bilmiyorum. Ne fayda sağlıyor. 6 aydır hiç ortalarda yok. Babel Şampiyonlar Ligi olmayacaksa bu maaşları götürmek kolay değil. İndirim yöntemi arayacaklar. 

Mehmet Demirkol: Aziz Yıldırım başkan seçilirse Aykut Kocaman ile devam etmez. Ali Koç gelirse değişiklik yapması lazım. O zaman da Aykut Kocaman istifa eder. Aykut Kocaman Osmanlıspor maçında zaten istfa etmişti. Uzatmaları oynuyor.