Löw: Çok daha zor olacak

Yoğun baskı altında maça çıkacaklarını belirten Almanya'nın hocası Joachim Löw, Berlin'deki karşılaşmadan çok daha zor bir 90 dakika oynayacaklarını söyledi ve ekledi: “Her şeye rağmen kazanacağız”

07 Ekim 2011, Cuma 02:30
- A +

Almanya’nın hocası Joachim Löw, Türkiye maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Grupta mayıs ayında Avusturya ve Azerbaycan ile karşılaşmadan evvel oyuncularına Türkiye ile oynayacağı maça final havasında gitmek istemediğini dile getiren Löw, “Şimdi durum öyle olmadığı için çok mutluyum. Gruptan çıkmayı garantiledik ancak yine de bu maçı kesinlikle kazanmak istiyoruz. Tabii ki Berlin’deki gibi bir Türk Milli Takımı karşımızda olmayacak. Çok daha farklı ve zor bir maç olacağından eminim” dedi. Berlin’de kolayca galibiyete uzandıklarını hatırlatan Alman çalıştırıcı, “Bu kez 50 bin taraftar ile birlikte üzerimizde büyük baskı olacak. Biz çıkmayı garantiledik, fakat başka takıma avantaj ya da dezavantaj sağlamamak için elimizden geleni yapacağız. Zaten favori olarak gözüküyoruz” diye konuştu.

‘Arda’ya dikkat etmeliyiz’

Türkiye ile Almanya arasında Türk kökenli futbolcuları kapmak için rekabet olup olmadığı hakkında da yorum yapan Löw, “Biz her türlü karara saygı duyuyoruz. Bence bir futbolcu kalbinin sesini dinleyerek, ailesiyle görüşerek karar vermeli” açıklamasını yaptı. Son olarak Ay-Yıldızlı ekibimiz hakkında konuşan tecrübeli hoca, “Arda’ya dikkat etmemiz gerekiyor. Emre de önemli bir oyuncu” açıklamasını yaptı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;