İşte imha planı!

Guus Hiddink dev maç öncesi kafasındaki 11'i aşağı yukarı belirledi. Orta alanda Emre-Selçuk-arda üçlüsüne çok güvenen Hollandalı çalıştırıcı, Almanlar'ı formda golcü Burak Yılmaz ile yıkmayı amaçlıyor

06 Ekim 2011, Perşembe 12:00
- A +

EURO 2012’ye gidebilmek için Almanya ile çok kritik bir maça çıkacak olan Türkiye’de teknik direktör Guus Hiddink rakibi alt-etmenin yolunu arıyor. Grupta şu ana kadar yenilgi yüzü görmeyen Panzerler’i orta alanda durdurmayı amaçlayan Hollandalı çalıştırıcının, kafasındaki 11’i de belirleme aşamasına geldiği kaydeldi. Kaleyi Volkan’a teslim edecek olan tecrübeli teknik adam defans bloğunu ise Sabri, Servet, Gökhan Zan ve Hakan Balta dörtlüsünden oluşturmayı düşünüyor. Orta alanın göbeğini bu maçta çok güvendiği Selçuk-Emre ikilisine teslim edecek olan Guus Hiddink’in Marco Aurelio’yı uzun süre sonra 11’de oynatıp, bir sürpriz yapabileceği kaydedildi. Sağ kenar için Kazım ile Hamit arasında bir seçim yapması beklenen Hollandalı teknik adamın, sol kenar için adayı her zaman olduğu gibi yine Arda Turan olacak.

Markaj yok, alan savunması

Forvette ise Bordo-Mavili forma altında fırtına gibi esen Burak Yılmaz görev alacak. Orta alandan Emre ve Selçuk ikilisinin atacağı uzun toplarla Burak’ı besleyeceği ve yıldız forveti golle buluşturmaya çalışacakları ifade edildi. Orta alanı 5 kişiyle kontrol altında tutmayı çalışan milliler, rakibe markaj uygulamayacak. Ancak buna karşılık alan savunması yapacaklar. Hiddink’in idmanlarda sürekli çalışmayı yarıda keserek, oyuncularından topun olduğu yerde çoğalmalarını istediği gözlemlendi. 

Hiddink’ten geri adım!

Ay-Yıldızlı ekibin hocası Guus Hiddink, basın toplantısında “Almanlar’ın eksiğini bulmamız zor...” şeklinde tercüme edilen sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Hollandalı çalıştırıcı, “Mükemmel ve kusursuz bir takım yer yüzünde yoktur ve hiç de olmayacaktır. Evet, Almanya çok güçlü, kolay maç kaybetmeyen, belli disiplin içinde oynayan ve bundan taviz vermeyen bir takım. Anlatmak istediğim böylesine bir ekibe karşı işimizin kolay olmayacağıydı. Ancak Türkiye bu tür zor maçları daha çok seviyor. Her ne kadar Almanya’dan alacağımız bir puan yeterli olsa da, her maça kazanmak için çıkıyoruz. Takım, Kazakistan ve Avusturya maçlarına oranla daha hazır ve formda. Bu çok önemli bir unsur ve skorda da belirleyici olacaktır” açıklamasını yaptı. Bu arada Hiddink bugün Swissotel’de maç ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyecek.

Orhan Yıldırım

 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;