Gökhan Yalçınkaya'nın Şanlıurfa at yarış tahminleri

Perşembe at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

15 Şubat 2018, Perşembe 09:19
- A +
15 Şubat Perşembe at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

İPEKÇHAN’la beşli ganyan

1.AYAK: Öncelikle yarışı kafamızda koşturduğumuzda fazla sayıda çabuk atın ve mesafenin kısa olması spinter atların ekmeğine yağ sürecektir. Bu sprinterler arasında en kuvvetli atan bana göre GÖKKURT. Yakın ara koşacak olmasına rağmen, safkan bu tür durumlara alışık zaten. Daha önce Şanlıurfada tek deneyimi vardı, kısa vade yarışta boşlukta üçüncü kalmıştı, bir nevi piste aşina diyebilirim, kazanması kuvvetle muhtemel en güçlü adayımdır. Lakin bu atı geçmişte binen bazı jokeyleri çok gerilerde bekletiyordu, bu yüzden kazanabileceği birçok koşudan tabelanın farklı yerlerinde kalmıştı. Öyle bir durumu tekrar yaşarsak son yarışını önemsemediğim bugun kısaya dönen YILDIZABAKAN ile 3 aylık ara verse de bölgedeki arkadaşlarımdan düzenli olarak çalıştığını hazırlık yönünden hiçbir noksanın bulunmadığını öğrendiğim dinçlik yapma pozisyonundaki MİRZALAĞA devreye gireceğini düşündüğüm isimlerdir.

2.AYAK: Gruba bakıyorum da aradım taradım nerden ne yakalarım diye ALTINSİMA ile CEFAKEŞ dışında at bulamadım. Hoş bu atlarında son koşuları pek iç açıcı değil ama hep sert gruplarda koştular. Şartlı 2’ye dönecekler bugun. İkiside uzuncu, ikisinde de tecrübeli jokey var, ikisi içinde yarışta kaçak at sayısının fazla oluşu, ön tarafın sallanması adına karşılarda daha etkili gelmelerine vesile olacaktır, tabiri caizse ikisini yazıp kendimi taç’a atacağım, dışına çıkarsa da bende olmasın, dörtlü ganyan yaparım, kuponu burdan şişirmek istemiyorum.

3.AYAK: Dişilere ait bu mücadelede koşan kısraklara incelediğimizde birçoğunun daha önce defalarca bir araya geldiğini ama bariz şekilde üstünlük kuranın olmadığını görmekteyiz. Uzun uzun inceledim ama hiç içime sinmedi bu yarış. Sonra durdum düşündüm, kalan beş yarışımı hesapladım 7.2 tl yapıyor, bu koşuyu kapatıp en sürprizini bekleme kararı aldım, kısaca hakim olmadığım bir koşu olduğu için takipçilerimi yanıltmamak adına kenara çekiliyorum. Ve bu yarışta AGF’nin gelmeyeceğine inanıyorum.

4.AYAK: İPEKÇHAN’ı geçen sene Ankara’daki yarışlarından beri özel olarak takip ediyordum. Zaten o zamanlarda çok at diyorduk, yeter ki otursun. Hatta ERCAN FIRTINA abimle de epey muhabbetin geçirmiştik. Neyse diyeyim bugüne döneyim. Bana göre Güneydoğuda kendi yaşıtları arasında en iyi beş atdan bir olduğunu düşündüğüm yetenekli safkan son yarışında ilk kez Şanlıurfa pistinde geçildi. Acaba o kısa vade yarışta bariyer dibinden değil de dışardan gelebilseydi kazanabilirmiydi diye düşünmedim değil açıkçası. Tabi kesin bir şey söyleyemem, kazanan atın da hakkını yiyemem. Bugun Şartlı 4 bu mücadelede rakiplerine şans tanımayacağı kanaatindeyim, bankomdur.

5.AYAK: EMRAHHAN’ı geçmişte çalıştıran çok sevdiğim bir arkadaşım eksikleri var oturması 5-6 yarış sürer ama oturduğu zaman da ekmek yedirir demişti. Tam da dediği gibi oldu, safkan beşinci yarışı olan son koşusunda attığı güzel sprntle sprintle üçüncülüğü alırken bugun için önemli sinyaller verdi, favorimdir. Her geçen gün daha iyi duruma geldiğini totolarından da anlayabileceğimiz SABANUR rakip gördüğüm ilk isim olup, aradan sonra koştuğu yarışında hem nefes handikapı hem de 15 boy startda kaldığını göz önünde bulundurarak ölçü almadığım bugun daha önlerde yer almasını beklediğim DELİ YUSUF, 2.5 ay aradan sonra koştuğu iki yarışında kazananlarla arasındaki farkı 10 saniyeden 3.5 saniyeye düşürürken aşamalar içerisine girdiğini işaret eden EL JEFE, 3.5 ay ara vermesine rağmen dinçlik yapabilir diye sona eklediğm SUERTO koşuda söz sahibi olabileceğini düşündüğün diğer isimlerdir.

6.AYAK: Son yarışında tek kelimeyle hayran kaldığım UNIVERSE LADY, favorimdir. Maiden kazanması değerini düşürmesin, tecrübesiz bir kısraktan ziyade yıllarca koşmuş oturaklı bir at gibi komutlara anında karşılık verirken ilerisi için olumlu sinyaller verdi, ayakları düz bassın. Adana’daki Satış koşusunu kazandıktan sonra el değiştiren yeni ilgililerindeki ilk sınavında kan değişikliğine olumlu tepki verip fit durumuyla seriye bağlayabilir diyeceğim AYŞEGÜL ile kısa vade kazandığı son koşusundan sonra bugun Handikap 14 bu mücadelenin haklı favorisi çıkacak PEEKAY ikilisi öncelikli rakip önerilerim olup, zaman zaman sürpriz çıkışlar yapan GÜLDÜRGÜLDÜR, yine kısa vadeden Handikap 14’e dönen EZCAN, uzundan kısaya dönmesine rağmen kazandığı yarışların 1200’de olduğunu hatırlatmak istediğim süratli PRENSES MERAM imkanlar dahilinde değerlendirilmesi gereken diğer kısraklardır.

4,10,7 // 2,1 // HEPSİ // 1 // 4,11,3,8,5 // 8,3,2,1,4,5
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;