Galatasaray idmanında sürpriz isim - Aysel Uçkan kimdir?

Galatasaray, Beşiktaş ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti. Bugün gerçekleştirilen idmanda A Takım Atletik Performans departmanında çalışacak olan Aysel Uçkan da yer aldı.

27 Nisan 2018, Cuma 15:16 Son Güncelleme: 28 Nisan 2018, Cumartesi 00:12
- A +

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu 31. haftasında Beşiktaş ile oynayacağı maçın hazırlıklarını dün yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda teknik direktör Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana koordinasyon ve hareketlilik çalışmasıyla başlandı.

Daha sonra beşe iki dar alan oyunu oynandı. Ana bölümde ise sınırlı alanda oyunsal formda taktik çalışma gerçekleştirildi. Antrenman, yenilenme koşusu ve soğuma hareketlerinin ardından tamamlandı.

Dün yapılan antrenmana teknik direktör Fatih Terim’in isteği ile A Takım Atletik Performans departmanında çalışacak olan Aysel Uçkan da yer aldı. 

Kıbrıs doğumlu olan ve ilk öğrenimini burada tamamlayan Uçkan, lisans eğitimini Galler’deki Swansea Üniversitesi Spor ve Egzersiz Bilimleri bölümünü bitirdikten sonra İngiltere Premier League ekiplerinden Swansea City Futbol Kulübü kadın futbol takımında bir sezon maç ve performans analisti olarak görev yaptı. 

İskoçya’daki Glasgow Üniversitesi’nde Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı üzerine yüksek lisansını gerçekleştiren Aysel Uçkan, son yedi ayda ise Galatasaray Futbol Akademisi bünyesinde bulunuyordu.

Galatasaray, Beşiktaş karşılaşmasının hazırlıklarını bu akşam saat 17.00’de yapacağı antrenmanla tamamlayarak mücadele için Florya Metin Oktay Tesisleri’nde kampa girecek.