Fenerbahçeli Carlos Kameni'den transfer itirafı!

Fenerbahçe'nin Kamerunlu file bekçisi Carlos Kameni, İspanyol basınına verdiği röportajda eski takımı Malaga hakkında çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

09 Mayıs 2018, Çarşamba 19:20 Son Güncelleme: 09 Mayıs 2018, Çarşamba 19:23
- A +


Fenerbahçe'nin geçtiğimiz yaz Malaga'dan transfer ettiği Carlos Kameni, AS gazetesine konuştu.
 Kamerunlu file bekçisi, Türkiye'deki hayatından olası bir transferine kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Kameni'nin sözleri:
 

 İstanbul'da kendini nasıl hissediyorsun?

İstanbul'da kendini nasıl hissediyorsun?


"Her şey çok güzel. Bu güzel şehre çabuk adapte oldum. Tek problem trafik. Ancak bu şehirde yaşamak çok güzel."


"Fenerbahçe, Türkiye'nin en iyi takımı. Oyuncularının kendilerini iyi hissetmesi için her imkanı sağlayan bir kulüp."

Sezona nasıl başladın?

Sezona nasıl başladın?


"Düzenli bir başlangıçtı çünkü ikinci kaleci olarak gelmiştim. Kupada ve ligde birkaç maçta görev aldım. Benim için yeni bir tecrübe ve iki yıl daha kontratım var. Ailem burada mutlu ve kulübüm de benden memnun."
 

Malaga'nın bu sezonki durumu hakkında ne düşünüyorsun?

Malaga'nın bu sezonki durumu hakkında ne düşünüyorsun?"Büyük bir darbe... Geçtiğimiz aralık ayında kulübü ziyaret ettim ve o gün gördüm ki işler çok kötüydü. Ben durumu tersine çevirebileceklerini düşünmüştüm ama olmadı. Önümüzdeki yıl yeniden La Liga'ya çıkmak için her şeyi yapacaklardır."

Sence bu başarısızlığın suçlusu kim?

Sence bu başarısızlığın suçlusu kim?"Tek bir kişi değil, herkes suçlu. Futbolcusundan yönetimine kadar... Baştan aşağı her şey yanlış."

 Kulüpten ayrılış şeklin seni kızdırdı mı?

Kulüpten ayrılış şeklin seni kızdırdı mı?


"Açıkçası canımı çok acıttı. Malaga'yla sözleşme yenilediğimde futbolu bu kulüpte bırakacağımı düşünmüştüm. Bildiğiniz gibi Watford'un bir teklifi vardı ama ben, ailem mutlu olduğu için takımdan ayrılmayı düşünmüyordum."


"İsterdim ki o dönemki antrenörüm ve sportif direktörüm transferden önce bana gelsin ve 'Artık seni sevmiyoruz ve bu sorunu çözmek zorundayız.' desin. Ama bana hiçbir şey söylemediler."
 


"Fenerbahçe'nin teklifi gelince bu fırsatı kaçırmadılar ve beni gönderdiler. Sportif direktör Francesc Arnau, bana gelerek teknik direktörün beni göndermek istediğini söyledi." 


"Bense Arnau'ya ne diyeceğimi bilemedim. Zira benimle dört yıllığına sözleşme yenileyen kendisiydi. Son ana kadar teknik direktörün fikrini değiştireceğini düşündüm ama olmadı."


"O, kalede Roberto'yu görmek istiyordu. Bense ayrılmalıydım. Benim için başka şans kalmamıştı. Bu durum canımı çok acıttı."

Malaga'da işler şu an çok kötü.

Malaga'da işler şu an çok kötü.


"Şu an küme düştükleri için işlerin kötü gittiğini söylüyoruz. Eğer iyi bir sezon geçirselerdi yanlış yaptıkları işleri görmezden gelecektik."

 Malaga, seni çağırsa ikinci ligde oynamayı kabul eder misin?

Malaga, seni çağırsa ikinci ligde oynamayı kabul eder misin?


"Şu an için hayır. Zira Fenerbahçe'yle hâlihazırda lig ve Türkiye Kupası şampiyonluğunu kovalıyoruz. Malaga'yı çok sevmeme rağmen ikinci ligde oynayamam."