Eray Balcı'nın Elazığ at yarış tahminleri

16 Mayıs Çarşamba Elazığ at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

16 Mayıs 2018, Çarşamba 11:02
- A +
16 Mayıs Çarşamba Elazığ at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.
 
ELAZIĞ'DA CAZİP BANKO...
 
1.AYAK: Maiden macerasına son verdiği 1700 mesafeli koşuyu üst grupların yaptığı dereceyle (1.54.55) kazanırken göz okşayan SUERTO bugün o üst grup diyebileceğimiz rakipleri yanında vereceği sınavda ilk şanslı isim olur. Yarış hayatının bütün birinciliklerini bu pistte elde eden KIRIMLI için yeniden kısa mesafeye dönüyor olması en büyük avantajı olacaktır. Yine aynı şekilde kısaları daha etkili olan HEKŞA ve bir yarış uzun, diğer yarış kısa mesafe tercihleri tayın biraz geriye gitmesine neden olsa da bugün ilk ayağın şanslı gördüğüm bir diğer tayı da APA AZA olur.
 
2.AYAK: Erken gelişen, hazırlanan yavrular veren Şimşeğinoğlu temsilcisi MİNOŞ HANIM çok uzun zamandır hazırlandığı koşunun en şanslı tayı olur. Start aldığı her iki koşudan da hayal kırıklığıyla ayrılan ancak bu hafta idman pistinin beğenilen taylarından biri olduğunun bilgisini aldığım REMLİKIZ ilk deneyiminde 1000/1.15.20 ‘lik derecesiyle beşincilik elde eden BENTUMBUL ve Çapkancaş’ın kızı BOZHÖYÜK GÜZELİ maiden koşunun diğer şanslı taylarıdır. Sürpriz sonuç çıkmaya aday koşular olarak gördüğüm maiden koşulara mümkün olduğunca çok at yazmak gerektiği düşüncesinden yola çıkarak; SERVİSU, CANDAKIZI ve SERPİLGÜLÜ geniş planda değerlendirmeye alacağımız taylar olmalıdır.
 
3.AYAK: Lider Doğan’a 2,5 boy farkla geçilirken Aktemur, Guti, Abidem, Tekinefe ve Gobaklı gibi bugün karşılaşacağı rakiplere oranla çok daha sert rakiplerini geride bırakmayı başaran LİZGE benzer mesafe şartlarında kazanan isim olmaya çok yakın. Önlerde kuracağı temposuyla YALAZBEYİ son yarışında olduğu gibi fazla dikkate alınmazsa birinci haftayı doldurmadan ikinci birinciliğine uzanabilir. Son iki haftadır sahanın direkt oynadığı atlardan KILIÇ TUTAN etkili tabelalarını bugün birincilikle taçlandırabilir.
 
4.AYAK: Seri safkan TEKÇAPKAN son birinciliğini kazandığı pist ve mesafeyi bulduğu koşuyu bir kez daha çıktığı gibi bitirebilir. Çok daha sert gruplarda dahi söz sahibi olmayı başarmış BABA SÖNMEZ ve çok kötü Kv yarış performansının ardından son yarışı ile toparlanma sinyalleri veren KIRKPINAR ve yakın farklarla geçildiği rakibi Tekçapkan’dan rövanşı almaya çalışacak olan EMİRGAN müthiş formuyla kuponlarda yer alması gereken isimlerden biridir.
 
5.AYAK: Bölünen maidenin bu ayağında; HAKİMİYE, TAŞDEMİRKIZI, GELENAY, CANSUELİN, BEŞALTIGÜLÜ ve KARIZİLAN arasındaki mücadele birinciyi belirler.
 
6.AYAK: Çok uzun aradan sonra (2,5 yıl) yarışlar görerek form tutmaya çalışan DELİCİHAN görmüş olduğu yarışların sonuncusu olan; Camuzağa, Baba Sönmez, Şubathan, Kaçar Fevzi ve Kırkpınar’ın yer aldığı yedi atlı koşuda altıncı olmasına rağmen o gün 2000 mesafeli koşunun 1800 metresinde yükü çekip, son metrelerde birinciyle arasında sadece 1 saniye 20 salise farkla tabelanın dışında kalmıştı. Gördüğü yarışlar sonrası artık yeterli yarış kondisyonuna geldiğini belli ettiği o yarışı ile beğenimi kazanan bu safkandan birincilik bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
 
10-1-7-5///7-10-1-2-14-3-13///2-1-10///8-3-2-4///8-13-7-3-2-10///1
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;