Ece Erken'den olay Fenerbahçe-Beşiktaş yorumu!

Televizyon sunucusu ve Beşiktaş Kongre Üyesi Ece Erken, dün akşamki olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin ardından açıklamalarda bulundu.

20 Nisan 2018, Cuma 16:03 Son Güncelleme: 20 Nisan 2018, Cuma 17:12
- A +

Televizyon fenomeni ve aynı zamanda Beşiktaş Kongre Üyesi olan Ece Erken, Beyaz TV'de katıldığı Söylemezsem Olmaz programında dün akşamki olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili çok sert açıklamalar yaptı.

Şenol Güneş'e yabancı madde atan taraftarlar için zehir zemberek sözler kullanan ünlü sunucu tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

Ben de Beşiktaş Kongre Üyesi ve Beşiktaşlıyım. Tabii ki mücadeleyi izledim. Fakat izlerken sinirim bozuldu ve kapattım. Zaten maç da tatil edildi."

Bu olayları çıkaranlar, taraftar falan değil. Bu düpedüz holiganlık. Hatta buna fanatiklik bile diyemeyeceğim çünkü bu, bir ruh hastalığı."
 "Çıkan hadiseleri Fenerbahçe taraftarına da yormak istemiyorum. Olayları çıkaranlar her kimse kendi aralarında afişe etsinler ve en kısa sürede cezalandırılmalarını sağlasınlar.""Her şeyden önce Fenerbahçe yönetiminden bir özür, bir geçmiş olsun beklerdim. Tıpkı Trabzonspor'un yaptığı gibi sert bir açıklama yapmaları gerekirdi. Ancak maalesef bunu yapmadılar."


"Hem bir taraftar hem de bir kongre üyesi olarak, daha doğrusu her şeyden önce bir insan olarak yaşananlardan ötürü çok üzgünüm."
"Şenol Güneş gibi gerçekten düzgün, sadece yaptığı işle anılan, hiçbir saygısızlığını duymadığımız böylesine değerli bir hocaya yapılanları esefle kınıyorum."

Tekrar etmek gerekirse burada en büyük görev Fenerbahçe taraftarına düşüyor. Umarım en kısa sürede cezalandırılırlar. Bu spor falan değil."