Cristiano Ronaldo'yu sevmeyenler bunları da okusun!

Real Madrid'in yıldız oyuncusunun yüz milyonlarca hayranı var ancak belki de bir o kadarı da Portekizli'yi sevmiyor. Ancak onun yaptığı yardımlar dilden dile dolaşmaya başladı. İşte Ronaldo'nun bilinmeyen tarafı...

23 Kasım 2017, Perşembe 11:13 Son Güncelleme: 23 Kasım 2017, Perşembe 11:42
- A +

Haftalık 500 bin euroluk kazancıyla dünyanın en çok gelir elde eden insanlarından biri olan Ronaldo gelirlerinin bir bölümünü de yardım kuruluşlarına bağışlıyor.

1) Filistin'e yardım gönderdi!

1) Filistin'e yardım gönderdi!

Ronaldo, 2011'de Mourinho yönetimi altında Real Madrdid'de 40 gol attı ve Altın Ayakkabı ödülünü kazndı. Bu önemli ödülü saklamak yerine ise 1,5 milyon euroya sattı ve parayı da Gazze'de savaştan dolayı yıkılmış okulların yapımı için çalışan kuruluşa gönderdi.

2) Altın Top'u sattı

2) Altın Top'u sattı

Ronaldo, 2013'te Altın Ayakkabı'sını da sattı. Londra'da bir açık artırmada satılan bu değerli ödül için 600 bin euro verildi. "Make A Wish" yani "Bir dilek tut" derneğine bağışlanan para hastalık sahibi ve hayati tehlikedeki çocuklara bağışlandı.

3) Hayır kurumları elçisi

3) Hayır kurumları elçisi

Ronaldo hayır kurumlarının elçiliğini de yapıyor. "Save the children", Unicef ve "World Vision" gibi hayır kurumlarının elçisi durumunda. 2014 Altın Top ödülü konuşmasında kan kanseri olan çocuklara değindi ve büyük ilgi topladı.

4) Primlerini de dağıtıyor

4) Primlerini de dağıtıyor

Cristiano Ronaldo, 2013 yılında UEFA'nın Yılın Takımı kadrosunda yer aldı. Bundan dolayı 100 bin euroluk ödüle hak kazandı ve bu ödülü de Kızıl Haç'a bağışladı. 2014'te Real Madrid'le birlikte Şampiyonlar Ligi'ni kazandı ve bunun karşılığında 500 bin euro prim elde etti. Bu parayı da elçisi olduğu kuruluşlara bağışladı.

5)Dövmesi neden yok?

5)Dövmesi neden yok?

Ronaldo birçok akrabasının tersine dövme yaptırmıyor. Bunun sebebi ise düzenli olarak kan vermesi. Dövme sahibi insanlar da kan verebiliyor ancak enfeksiyon riskinden dolayı bu fazla yapılmıyor.

6) 6 milyon euro bağışladı!

6) 6 milyon euro bağışladı!

Ronaldo 2015'te de inanılmaz bir rakamı "Save the children" kurumuna bağışladı. 2015'te Nepal'de yaşanan depremde hayatını kaybedenlerin aileleri ve zarar gören insanlar için tam 6 milyon euro bağışladı.

7) Annesi kanseri yendi, 150 bin euro bağışladı

7) Annesi kanseri yendi, 150 bin euro bağışladı

Ronaldo'nun annesi 2007'de göğüs kanserine karşı verdiği savaşı kazandı. Ronaldo da Portekiz'deki merkezin kasasına 150 bin euroluk bağış yaptı.

8) Saldırıda ailesi ölen çocuğu Real Madrid'e getirdi

8) Saldırıda ailesi ölen çocuğu Real Madrid'e getirdi

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlenen bir intihar saldırısında Haydar adlı küçük bir çocuk yaralandı. Haydar'ın anne ve babası ise hayatını kaybetti. Yerel bir gazeteci bu hikayeyi Ronaldo'ya ulaştırmayı başardı. Ronaldo da Haydar'ı Real Madrid kulübüne getirdi, göz yaşları sel oldu.

9) Genç hayranına son anına kadar yardım etti

9) Genç hayranına son anına kadar yardım etti

Nuhuzet Guillen adlı kanser hastası çocuk hayranı, ölüme çok yaklaşmıştı. Ronaldo hikayeyi öğrenir öğrenmez şoförünü yolladı ve Guillen'i ailesiyle birlikte Real Madrid'in kaldığı otele getirdi. Daha sonra Nuhuzet Guillen, Real Madrid'in maçını Ronaldo'nun locasında izledi. Hastalığının son zamanlarında Ronaldo tedavisinin tüm masraflarını üstlendi. Küçük hayranının son zamanları olduğu biliniyordu yine de Ronaldo son ana kadar her şeyi yaptı ancak Guillen 2013 Mart'ında hayatını kaybetti.

10)Hayranlarını es geçmiyor

10)Hayranlarını es geçmiyor

Birçok maç sahaya giren Ronaldo hayranları yüzünden karşılaşmalar duruyor. Ama Ronaldo hiçbir zaman hayranlarını geri çevirmiyor. Her zaman onlarla fotoğraf çektiriyor. Hatta güvenliklerin sert müdahalelerine de izin vermiyor.

11)Beyin ameliyatına 70 bin euro ödedi

11)Beyin ameliyatına 70 bin euro ödedi

2014'te Erik Ortiz Cruz adlı 10 aylık bir çocuğun annesi Ronaldo'dan formasını istedi. Ronaldo'nun girdiği diyalog ailenin hikayesinin öğrenmesini sağladı. Ortiz hastaydı ve günde 30 kadar nöbet geçiriyordu. Ronaldo Ortiz'in beyin ameliyatı için gereken 70 bin euroyu ödedi. Daha sonraki tedavileri de karşıladı.

12) Frirkikte kolu kırılan taraftar!

12) Frirkikte kolu kırılan taraftar!

Real Madrid'in sezon öncesi hazırlık kampında, Bournemouth'la yapılan bir hazırlık maçında Ronaldo'nun frikiğinde top tribünlerde yer alan Charlie Silverwood adında 11 yaşında bir hayranının koluna geldi. Çocuğun kolu kırıldı ve daha sonra küçük Charlie, başkan Florentino Perez tarafından arandı ve geçmiş olsun denildi. Ronaldo da imzalı bir formasını gönderdi.

13) Jorge Mendes'in en yakın arkadaşı

13) Jorge Mendes'in en yakın arkadaşı

Süper menajer de denilen Ronaldo'nun menajeri Jorge Mendes, 2015'te evlendiği dönem Ronaldo'yu en iyi arkadaşı olarak tanımladı. Ronaldo da Mendes'e düğün hediyesi olarak 50 milyon euroya bir Yunan adası satın aldı.

14) Fernando Ricksen'e yardım

14) Fernando Ricksen'e yardım

2013'te sinir sistemi hastalığı teşhisi konulan Rangers ve Hollanda Milli Takımı oyuncusu Fernando Ricksen'i Bernabeu'ya getirdi ve Varşova'da kazanılan Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun ardından formasını Ricksen'e gönderdi. Tekelerkli sandalyede olan Ricksen'e bakıcıları ve eşi birçok konuda yardımcı oluyor.