"Bursa'nın Sağlam'ı olmak istiyorum"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bursa'nın Sağlam'ı olmak istiyorum" dedi.

14 Ekim 2011, Cuma 15:08
- A +

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, uzun yıllar yeşil beyazlı ekipte hizmet etmek istediğini, bu konuda başkanın, yönetimin, taraftarın ve şehrin bakış açısının belirleyici olacağını söyledi. Başarılı teknik adam, herkesin dilinde olan "Bursa'nın Ferguson'u mu olacak?" şeklindeki soruya, "Ben Bursaspor'un Ertuğrul Sağlam'ı olmak istiyorum. Bu konuda çalışıyoruz. Burada sadece benim çalışmayı istemem, uzun yıllar kalmayı istemem belirleyici olmayacak. Başkanın, yönetimin, taraftarın ve şehrin de olaya bakış açısını mutlaka belirleyici olacaktır. Biz, kendi hedeflerimizi ve planlarımızı ortaya koyarak, herkesin bu işe destek olmasını istiyoruz. Buna şehir karar verecek. Bu sadece benim ortaya koyacağım bir hedef olamaz" cevabını verdi.

"KISA VADEDE BEKLENTİM YOK"
Milli Takım ile ismi geçen başarılı çalıştırıcı Bursaspor'da çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu ve kısa vadede böyle bir beklentisinin olmadığını açıkladı. Sağlam, "Ben şu anda Bursa'da olmaktan ve Bursaspor'da çalışmaktan çok mutluyum. Bu takımla alakalı belli hedefler koyduk önümüze. Bu doğrultuda çalışmamız devam ediyor. Milli takım her antrenörün haylidir ve gelecekteki beklentisi arasında vardır ama benim kısa vadede böyle bir beklentim yok. Benim tüm konsantrasyonumu ve enerjimi takımımızın oynayacağı karşılaşmalara harcamak istiyorum" şeklinde konuştu.

"KİMSEYLE DİYALOĞA GİRMEM"
Bursaspor'dan hiçbir futbolcunun Milli Takım'a çağırılmaması konusunda teknik kadroyla görüşüp görüşmediği yönünde yöneltilen soruyu yanıtlayan Sağlam şunları söyledi:

"Neden çağırılmadığı konusunda kimseyle diyaloğa girmem. Orada bir teknik adam var ve teknik kadro var. Onlar mutlaka kendi planları ve stratejileri doğrultusunda bir hesap yapıyorlardır ve kadro belirliyorlar. Kendi anlayışlarına, oyun felsefesine en uygun futbolcuları seçiyorlar. Bu konuda ben de teknik adam olarak seçen insanlara saygı göstermek zorundayım. Biz çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Oyuncularımız da çalışıyor. Görev verirlerse milli takıma hizmet etmek onlar için büyük bir şeref olacaktır, bizi de burada mutlu edecektir."

EMRE KOŞAK/BURSA,(DHA)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;