'Burası Somali değil, Fenerbahçe Cumhuriyeti'

Şampiyonlar Ligi'nden men edilen Fenerbahçe'ye maddi destek sağlamak adına bir televizyon kanalında düzenleneceği öne sürülen kampanya geniş yankı uyandırdı. Sarı-Lacivertli camianın büyük bölümü projeye sıcak bakmıyor

14 Ekim 2011, Cuma 02:30
- A +

Şampiyonlar Ligi’nden men edilen ve federasyonun bu kararıyla 20 milyon Euro zarara uğrayan Fenerbahçe için, taraftarlar maddi krizin altından kalkabilmek adına birbiri ardına birçok kampanya düzenledi. Ancak en çarpıcı kampanya önerisi Asbaşkan Ali Koç’tan geldi. Ali Koç, 24 Ağustos’ta kameraların karşısında yaptığı açıklamada, gerekirse Fenerbahçeli olmalarıyla bilinen Cem Yılmaz, Uğur Dündar ve Beyazıt Öztürk gibi isimlerin yardımıyla, herhangi bir televizyon kanalında, Fenerbahçe için bir yardım programı düzenleyebileceklerini açıklıyordu. Ancak, yapımcı Acun Ilıcalı’nın öncülüğünde, bir televizyon kanalında düzenleneceği öne sürülen, Fenerbahçe’ye yardım programı, camiada sinirlerin gerilmesine neden oldu.

‘Olumsuz karşılayanlar çoğunlukta’

Sarı-Lacivertliler’in büyük çoğunluğu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün televizyon ekranlarında yardım toplamasına gerek olmadığı görüşünde birleşti. Fenerbahçe camiasının yardım yoluyla değil, destek yoluyla ayaklanacağına inandıklarını belirten Sarı-Lacivertliler; “Taraftar olarak, zaten birçok kampanya ile kulübümüze maddi destek olmaya çalışıyoruz. Televizyonda kampanyaya gerek yok” fikrini savunurken, projeye destek olanlar da var.

Taraftar destek için yarışıyor!

Sarı-Lacivertli taraftarlar, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden elenmesinin ardından, takımlarına manevi desteğin yanında, maddi olarak da büyük katkıda bulundu. Kulübü uğradığı maddi zarardan kurtarmak adına çeşitli kampanyalar düzenleyen Fenerbahçe taraftarı, 4 Eylül günü için organize ettikleri, ‘1 günde 1 milyon lira’ kampanyasıyla, Şükrü Saracoğlu Fenerium Mağazası’ndaki bütün ürünleri bitirdi. Fenerium odaklı kampanyalar Türkiye ve dünya genelindeki Fenerbahçe dernekleri tarafından düzenlenmeye devam ediliyor. Bu arada Fenerbahçe Taraftar Kart satışları 285 bine ulaşırken, Fenerbahçe dergisi abone sayısını 31 bine çıkardı. Fenerium Mağazaları ürün sorumluları ise mağazaların genel satışının geçen yıl ile kıyaslandığında tavan yaptığını açıkladı. Özelilkle ‘Çubuklu Forma’ ve Aziz Yıldırım baskılı tişörtlerinin satışının oldukça iyi gittiği bildirildi.  

Kampanya karşıtı internet yorumları

* FBTV dışında hiç bir kanalda kampanya falan yapılmasın bizi yıpratmayın. Bizi gereksizlerin  diline düşürmeyin.

* Fenerbahçe ayakta. Kesinlikle küçük düşürecek, dilenci durumuna düşürecek bir kampanya yapmayın. Fenerliyseniz!!!

* Yapılacağı söylenen yardım kampanyası kulübe ciddi zarar verir. Yardım yapmak isteniyorsa, başka bir şekilde yapsın.

* Ne kampanyası... Burası Somali değil, Fenerbahçe Cumhuriyeti.

* Acun’u, Cem Yılmaz’ı, Beyaz’ı severim ama yardım adı altında program yapılması, üstelik Fenerbahçe için, son derece komik.

* Yardım etmek isteyen zenginler taraftar gibi desteğini yapsın. Televizyonda da bunu şova dönüştürmeye kalkmasın.

* Fenerbahçeli Fenerbahçeli’den yardım istemez. Fenerbahçeli sadece kulübü ile dayanışmada bulunur.

* Şu anki halimizle bile açık ara en iyi ekonomi bizdeyken, böyle bir şeye hacet yok.

* Acun Fenerbahçe’ye yardım etmek istiyorsa taraftar gibi davranabilir. Çevresindeki adamlara  Fenerbahçe Kart aldırsın yeter.

* Fenerbahçe’ye yardım programı yapılmamalı. O kadar düşmedik, saçmalık.

* İş adamlarımız yardım edeceklerse, kulübün yolunu biliyorlardır herhalde. TV’lerde Somali yardımı gibi program istemiyoruz.

Kampanya yanlısı internet yorumları

* Kampanya falan başlasa gönülden katılsam.

* Fenerium’dan alışveriş yaptım, gerekirse televizyondan da yardım ederim.

* Neyse ne... Söz konusu Fenerbahçe’yse yardımı her kanaldan yaparım. 

Kampanya geyikleri başladı

*bugün cuma namazına müteakip trabzondaki camilerde fenerbahçe için yardım toplanacaktır. Müslüman kardeşlerimizi göreve çağırıyorum.

2
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;