Bugünlük mutluyum

Gaziantepspor karşılaşmasında kalesinde devleşen Rüştü Reçber FANATiK'e özel açıklamalarda bulundu.

05 Ekim 2011, Çarşamba 11:40
- A +

“Türkiye’de kalecilerin kurtardıkları toplar unutulur, yedikleri goller hatırlanır. Benim bu yaptıklarım da akılda kalmaz. O yüzden kendi adıma bugünlük sevinçliyim...”

“Mücadele ediyoruz, takım oluyoruz... Dünyanın en iyi takımı Barcelona, en iyi oyuncusu da Messi. Ancak Messi başka bir formayla bu kadar iyi olamaz. Çünkü Barça bir takım.”

Kritik Gaziantep deplasmanında 9 kişi kalan Beşiktaş zor anlar yaşarken, sahneye Rüştü Reçber çıkmıştı. Yaptığı kurtarışlarla kalesinde devleşen tecrübeli eldiven, takımına 1 puanı getiren isim oldu. Maç biter bitmez, teknik direktör Carlos Carvalhal’ın sarılarak kutladığı Rüştü Reçber, duygularını FANATİK’e anlattı. “Yaptıklarım büyütülmesin, bu bir takım oyunu” diyen Rüştü, sözlerine şöyle devam etti...

‘Kimse önümüzde duramaz’

“Bugün ben iyi oynarım, yarın başka bir arkadaşım. Bunları uzatmayalım. Ancak Türkiye’de kaleci olmak gerçekten zor. Bir gol yesem herkes onu konuşurdu. Çünkü ülkemizde futbol kültürü gelişmemiş. Kaleciler yedikleri gollerle hatırlanıyor, kurtarışlarıyla değil. Başarılarımız belli bir süre hatırlanır, o yüzden bugünlük mutluyum... Yoğun maç temposu bizi zorladı, fiziksel ve mental olarak yorulduk. Deyimi yerindeyse yürüyecek halimiz kalmadı. Yolculuklar, deplasmanlar üst üste geldi. Beşiktaş’tan bu sene çok umutluyum. Takım oluyoruz, mücadele ediyoruz, sahada tek yürek oluyoruz. Bugün dünyanın en iyi takımı Barcelona, en iyi oyuncusu da kuşkusuz Messi. Ancak Messi’nin farklı bir formayla bu kadar başarılı olması zor. Çünkü Barça’da takımın bir parçası... Biz de takım kimliğini kazanınca, önümüzde kimse duramayacak...”

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;