Aykut Kocaman'dan dev hakem analizi! Rapor çıkarttı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ekibine çok geniş bir hakem analiz raporu hazırlattı. 

14 Şubat 2018, Çarşamba 17:24 Son Güncelleme: 14 Şubat 2018, Çarşamba 17:31
- A +
Son dönemlerde hakem kararlarından rahatsız olan Aykut Kocaman son 3 yılın analizini çıkartarak hakemler hakkında özel bir değerlendirme yaparken bu raporun son 3 yılın fotoğrafı olduğunu düşünüyor.

Kocaman’ın raporunda sürekli Fenerbahçe’ye yakın hakemler olarak gösterilen Ali Palabıyık ve Fırat Aydunus ile sarı lacivertlilerin yüksek bir puan ortalaması yakalayamadığı da görülüyor. Sarı lacivertliler Ali Palabıyık’ın yönettiği 13 maçta 25 puan toplarken sadece 1.9 puan ortalaması yakalamış. Fırat Aydunus ise son 3 yılda Fenerbahçe’nin 15 maçını yönetmiş ve Fenerbahçe bu maçlarda Ali Palabıyık’tan bile düşük bir ortalama yakalamış: 1.7

SERKAN ÇINAR VURGUSU

Kocaman’ın raporda en çok dikkatini çeken konu Serkan Çınar’ın son 3 yılda sadece Beşiktaş’ın iç saha maçlarına verilmesi. Siyah beyazlılar Serkan Çınar’ın iç sahada yönettiği maçlarda 9 galibiyet 1 beraberlik alırken 2.8 puan ortalaması tutturmuş. Ali Palabıyık ile 1.7 puan ortalaması tutturan siyah beyazlılar 3 yılda sadece 5 maçlarını yöneten Fırat Aydunus ile se 1.3 puan ortalaması ile düşük bir ortalama tutturmuş. Listeye göre son olarak 3 sezon önce Beşiktaş’ın Fenerbahçe’yi 3-2 yendiği ve büyük tartışmalara neden olan karşılaşmayı yöneten Halis Özkahya o günden bugüne hiç Fenerbahçe maçına verilmemiş. Beşiktaş Serkan Çınar ile birlikte en yüksek ortalamayı yine 2.8 puan ortalaması ile Bülent Yıldırım ile yakalamış ve aynı hakem Fenerbahçe maçlarında 2.3 puan ortalaması tutturmuş. Kocaman'ın rahatsızlık duyduğu bir diğer hakem Barış Şimşek'im yönettiği maçlarda ise Beşiktaş 2.5 puan ortalaması tutturmuş.

CÜNEYT ÇAKIR 3 BÜYÜKLERE DE YARAMAMIŞ

Tıpkı Ali Palabıyık ve Fırat Aydunus gibi Cüneyt Çakır da 3 büyük kulübe yaramamış. Fenerbahçe 3 sezonda Cüneyt Çakır’ın yönettiği 8 maçta 1.5 gibi çok düşük bir ortalama tuttururken, Beşiktaş’ın 13 maçını yöneten Çakır bu maçlarda da Beşiktaş’ın 1.5 puan ortalaması ile karşılaşmış. Galatasaray ise Cüneyt Çakır ile 1.6 puan ortalaması tutturmuş. Sarı kırmızılıların hiç puan kaybetmediği hakem Halil Umut Meler olurken en düşük ortalamayı Fırat Aydunus ile yakalamışlar. (Hürriyet)

Volkan Demirel'den sosyal medyayı sallayan Caner Erkin paylaşımı
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;