Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda Türkiye'yi ENKA temsil edecek

Atletizmde hafta sonu yapılacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda Türkiye’yi ENKA temsil edecek.

25 Mayıs 2018, Cuma 12:59
- A +
Türkiye Atletizm Federasyonundan (TAF) yapılan açıklamaya göre, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası (ECCC) A grubu mücadelesi, İngiltere’nin Birmingham kentinde yarın başlayacak ve 2 gün sürecek. 2016 yılının Avrupa Kulüpler şampiyonu ENKA, kadrosundaki Yasmani Copello, Yasemin Can ve Ivet Lalova gibi atletlerle şampiyonluğun favorileri arasında gösteriliyor.

ECCC A Grubu’nda erkek ve kadınlarda mücadele verecek takımlar şöyle:

Kadınlar: CABW (Belçika), Sparta AM (Danimarka), Valencia (İspanya), TM Harriers (Britanya), Bracco Atletica (İtalya), Rotterdam Atletiek (Hollanda), Sporting (Portekiz), AD Kladivar (Slovenya), Spartak Dubnica (Slovakya), ENKA (Türkiye)

Erkekler: RESC (Belçika), Sparta (Danimarka), Playas de Castellon (İspanya), Birchfield Harriers (Britanya), Clonliffe Harriers (İrlanda), Cosma (Litvanya), SL Benfica (Portekiz), AD Mass Ljubljana (Slovenya), Slavia Bratislava (Slovakya), ENKA (Türkiye)

Şampiyonada ENKA adına piste çıkacak isimler ve yarışacağı kategoriler ise şöyle:

Kadınlar:

100 ve 200 metre: Ivet Lalova-Collio (Bulgaristan)
400 metre: Malgorszata Holub (Polonya)
800 ve 1500 metre: Meryem Akdağ
3000 ve 5000 metre: Yasemin Can
100 metre engelli: Meryem Çanakçı
400 metre engelli: Elif Yıldırım-Gören
3000 metre su engelli: Tuğba Güvenç
Yüksek atlama: Esmanur Alkaç
Uzun atlama: Karin Melis Mey
Üç adım atlama: Gizem Akgöz
Sırıkla atlama: Buse Arıkazan
Çekiç atma: Kıvılcım Kaya Salman
Cirit atma: Berivan Şakır
Gülle atma: Emel Dereli
Disk atma: Handenur Güler
4×100 metre: Eda Nur Kılıç, Elif Gören, Hatice Öztürk, Ivet Lalova, Malgorszata Holub ve Zeynep Baş
4×400 metre: Büşra Yıldırım, Elif Gören, Zeynep Baş, Malgorszata Holub ve Rüya Kaya.

Erkekler:

100 metre: Emre Zafer Barnes
200 metre: Jak Ali Harvey
400 metre: Batuhan Altıntaş
800 metre: Leonard Kirwa Kosencha (Kenya)
1500 metre: İlham Tanui Özbilen
3000 ve 5000 metre: Polat Kemboi Arıkan
110 metre engelli: Mustafa Güneş
400 metre engelli: Yasmani Copello Escobar
3000 metre su engelli: Tarık Langat Akdağ
Yüksek atlama: Metin Doğu
Uzun atlama: Muammer Demir
Sırıkla atlama: Hasan Birinci
Üç adım atlama: Necati Er
Gülle ve disk atma: Mesud Pezer (Bosna Hersek)
Cirit atma: Metin Güdücü
Çekiç atma: Eşref Apak
4×100 metre: Aykut Ay, İzzet Safer, Emre Zafer Barnes, Jak Ali Harvey, Yiğitcan Hekimoğlu ve Mustafa Güneş
4×400 metre: Sinan Ören, Batuhan Altıntaş, Ahmet Kasap, Yasmani Copello, Enis Ünsal ve Leonard Kosencha.

ANKARA (AA)
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;