"Artık futbola döndük"

Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle takımın olumsuz şeyler yaşadığını ancak artık futbola döndüklerini söyledi.

11 Ekim 2011, Salı 16:06
- A +

Alex de Souza, manken Ebru Şallı ile spor markası Puma’nın Faas koleksiyonunun Ulus’taki United Clubs Lotus’ta gerçekleşen tanıtımına katıldı. Alex de Souza, burada oluşturulan hız kulvarında koşu denemesi de yaptı.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı oyuncu, takımının ligde ilk 5 haftalık periyotu iyi bir şekilde atlattığını söyledi. Alex, "Beklediğimizden de belki iyi oldu. Sakatlığa bağlı olarak ufak tefek sıkıntılar oldu. Çok kısa zamanda çok fazla maç oynamıştık, onun yoğunluğu vardı ama bu periyotu iyi atlattığımızı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Takımdaki havayı ise tecrübeli oyuncu, "Futboldan uzak olduğumuz dönemlerde tabi kötü şeyler yaşadık ama artık futbola döndük. Futbolla ilgili olarak her zaman olduğu gibi güzel bir ortam yaratmaya çalışıyoruz" şeklinde sözlerle değerlendirdi.

Teknik direktör Aykut Kocaman’ın takımda yoğun maç programına uygun olarak antrenman programı uyguladığını kaydeden Alex, yoğun maç programının takımı olumsuz yönde etkilediğini düşünmediğini ifade etti.

Futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle tutuklanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’ndeki ziyarete ilişkin sorulan soru üzerine de Alex, "Uzun süredir başkanımızı göremiyorduk. Bizim için iyi bir fırsat oldu, orada görüp ziyaret etme şansı bulduk. Zor zamanlar geçirdiğini biliyoruz ama ben oradan ayrılırken çok güçlü ve inançlı bir duruş gördüm. İnşallah biz de sahada yapacaklarımızla olabildiğince başkanımıza güç, moral vereceğiz" şeklinde konuştu.

Azerbaycan ile karşılaşacak olan A Milli Takım’a şans dileyen Alex, "Azerbaycan’ı yeneceklerinden eminim ama Almanya’nın da Belçika’yı yenmesi gerekiyor. Onun da öyle sonuçlanacağını düşünüyorum. En iyi dileklerimi gönderiyorum. İnşallah kazanırlar ve finallere giderler" diyerek sözlerini tamamladı.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;