Angelina Jolie mülteci kampını kızlarıyla birlikte ziyaret etti

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi olarak görev yapan Angelina Jolie, Ürdün'deki mülteci kampı ziyaretine kızları; 11 yaşındaki Shilo ve 13 yaşındaki Zahara'yı da götürdü.

30 Ocak 2018, Salı 13:54
- A +

42 yaşındaki Jolie, "Shiloh ve Zahara bugün benimle birlikte buraya gelmeyi kendileri istedi. Evlerinden ayrılmak zorunda kalan, ailelerinden bazı kişiler öldürülen kendi yaşlarındaki bu çocuklarla konuşarak ve oynayarak vakit geçirdiler" diye konuştu.

Ürdün'deki Zaatari mülteci kampında mülteciler tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Jolie, etrafını saran küçük çocuklarla da sohbet etti.

Bu, Angelina Jolie'nin Ürdün'deki Zaatari mülteci kampını üçüncü ziyaret edişi. Jolie, kampta yaptığı konuşmada "Buraya her geldiğimde aynı tabloyu görmek çok üzüntü verici. Uluslararası toplum, sığınmacıların acısını ve zor koşullarda nasıl yaşadıklarını görmek için buraya gelmeli" dedi.

Jolie, konuşmasında Suriye'deki savaşa bir an önce çözüm bulunması gerektiğini de belirtti.

Suriye ile 375 kilometre sınırı bulunan Ürdün'de 618 bini BMMYK'da kayıtlı bir milyon 300 bin Suriyeli sığınmacı kalıyor.

Angelina Jolie, daha önce Suriye'deki savaşın ilk dönemlerinde Hatay'daki mülteci kampında kalan sığınmacıları ziyaret ettiğinde de yanında kızı Shiloh'u getirmişti. Zaatara, Shiloh'nun annesiyle birlikte ziyaret ettiği üçüncü mülteci kampı. Zahara ise ilk kez bir kamp ziyaretine katıldı.