'Ali Şen rüya aleminde'

Galatasaray'ın önde gelen isimlerinden olan ve 1988'deki lobi heyetini kuran Türker Arslan, Fenerbahçe eski başkanına sert yanıt verdi: Ne konuşursa konuşsun, UEFA Galatasaray'a ceza falan vermez.

12 Ekim 2011, Çarşamba 02:30
- A +

Ali Şen’in, “Konuşursam, Galatasaray 5 yıl ceza alır” açıklamalarına Sarı-Kırmızılı cepheden yanıt gecikmedi. Camianın önde gelen isimlerinden olan, 1988 yılındaki lobi heyetini kuran Türker Arslan, Sporx.com’a konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ali Şen’in tam anlamıyla rüya aleminde olduğunu belirten Türker Aslan, “O dönemde TFF yönetim kurulu üyesi olarak Galatasaray ile olan diyalogları ben yürüttüm. O dönemde Erdoğan Ünver, benden bir lobi heyeti kurulmasını istedi. Ben de hemen çalışmalara hız verdim ve 8 kişilik bir liste oluşturdum. O listeye Ali Şen’i de dahil ettik. Bundaki amacımız da olayın sadece bir Galatasaray olayı olmadığını göstermekti” dedi.

‘Şen’in katkısı herkes kadar’

Ali Şen’e, gizli bir toplantı yapacaklarını ve kimseye bir şey söylememesini belirttiklerini dile getiren Arslan, “Buna rağmen bir baktık ki kapıda onlarca gazeteci var. Şaşırdık tabii biz de. Daha sonra kuruldaki 10 kişiden oluşan delegeleri ele aldık ve kendi aramızda delegeler ile konuşmak için bir paylaşım yaptık. Delegede bir de İskoç temsilci vardı. Ali Şen de, İskoç delegeyi tanıdığını söyledi ve ‘Ben görüşürüm’ dedi. Ali Şen’in buradaki misyonu sadece İskoç delegeye maç görüntülerini ve çeşitli belgeleri ulaştırmaktı, sadece bu. Şen de bunları yaptı zaten. Ali Şen’in görüştüğü sadece bir üyeydi. Dolayısıyla Şen’in katkısı herkes kadardır. Ancak heyetin başkanı Derwall’ın çok yakın bir arkadaşıydı. Ali Şen, bunları söylüyorsa merhum Derwall’ın katkısının ne olduğunu siz düşünün artık” ifadelerini kullandı.

‘Tanrıyar değil, ben karşıladım’

Türker Arslan, Fenerbahçe eski başkanının durumu fazla abarttığını ve sahiplenmeye çalıştığını söyledi. Arslan ayrıca, iddiasının aksine Ali Şen’ı uçağın merdiveninde Ali Tanrıyar’ın değil, kendisinin karşıladığını da ifade etti. Arslan sözlerini şöyle noktaladı: Ali Şen’in söylediklerine gerçekten bir anlam veremiyorum. Kendisi, ne konuşursa konuşsun; UEFA, Galatasaray’a 5 yıl ceza falan veremez”.

Ali Şen ne demişti

Ali Şen, konuyla ilgili ilk açıklamasını, Futbol Extra Dergisi’nin 2005 Mayıs sayısında yer alan röportajında yapmıştı. Şen röportajında, “Dönemin Galatasaray Başkanı Alp Yalman ile Federasyon Başkanı Şenes Erzik, Neuchatel Xamax maçında çıkan olaylar sonrası evime geldiler. Orada bazı şeyler konuştuk. Ardından da UEFA itiraz komisyonu başkanı İskoç olduğu için İskoçya’ya gittik. Bu olaylar sırasında neler yaşandığını en iyi bilen Alp Yalman, Faruk Süren ve Şenes Erzik’tir. Ama bu yaşananlar benimle birlikte mezara gidecek. Bunları açıklarsam G.Saray en az 5 yıl Avrupa kupalarından men edilme cezası alır. Çünkü orada zaman aşımı diye bir mefhum yok” demişti. Ali Şen, son olarak da geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programlarında da benzer sözler şöylemişti.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;