Akyazı coşkusu

Mimarlar Odası'nın 'yürütmeyi durdurma' kararı aldığı proje için Bakan Bayraktar'ın nokta koyması Trabzonspor'u hayli rahatlattı. Camia yeni süreçte başka sıkıntılar istemiyor

09 Ekim 2011, Pazar 02:30
- A +

Trabzonspor’u çok yakından ilgilendiren Akyazı Projesi ile ilgili olarak yaşanan son gelişme Trabzon kentinde ve özellikle de Bordo-Mavili kulüp bünyesinde büyük heyecan ve memnuniyet yarattı. Bir süre önce Mimarlar Odası’nın ‘yürütmeyi durdurma’ kararı aldığı çalışmaları, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin yeni eğitim ve öğretim yılı açılışında değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın, “Sorun olmayacak” mesajı gözleri tekrar bu yöne çevirdi. Bu projenin amacının Trabzon’a hizmet olduğunun altını çizen Bakan Bayraktar, yeni ek hizmet sözleriyle de yankı uyandırdı. Camianın en büyük endişesi ise bundan sonra da sürecin sekteye uğraması. Zira Trabzonspor’un kurmayları, hem stat hem de tesis anlamında Akyazı Projesi’ni çok önemsiyor.

Bayraktar’a markaj

Bu bölgeye yakın gelecekte taşınmayı düşünen Bordo-Mavililer, proje ne kadar uzarsa o kadar sıkıntı yaşanacağı kanaatinde. Tesislerde ve özellikle de Avni Aker Stadı’nda köklü bir değişikliğe gidemeyen Karadeniz temsilcisi, daha çok günü kurtarmaya ve yapıları standartlara uydurmaya çalışıyor. Yönetim de Bakan Erdoğan Bayraktar cephesinden konunun yakın takipçisi olacak.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;