Ahmet Çakar: Şenol Güneş'in uyanıklığı var ama hükmen galibiyet gerekir!

Futbol yorumcusu ve eski hakem Ahmet Çakar, gündemi değerlendirdi, haftaiçi oynanan derbiyle ilgili zehir zemberek açıklamalar yaptı.

22 Nisan 2018, Pazar 23:56 Son Güncelleme: 23 Nisan 2018, Pazartesi 00:04
- A +

Futbol yorumcusu ve eski hakem Ahmet Çakar, Beyaz Tv'deki Beyaz Futbol programında  gündemi değerlendirdi, haftaiçi oynanan derbiyle ilgili zehir zemberek açıklamalar yaptı. Çakar'ın açıklamaları ve programdaki diğer değerlendirmeler şu şekilde:

Eğer bu maç  kaldığı yerden devam ederse, Türkiye'de hiçbir maç bitmez. Hükmen Beşiktaş galibiyeti olmazsa bir daha hiç bir maçta hükmen galibiyet kararı verilemez.

Oldu, bari Beşiktaş'ı bir de küme düşürün. Seyirci sorumluluğu ev sahibindedir. 

Tamam, Şenol Güneş'in belki orada şeytanlığı var, uyanıklığı var hepsi tamam ama şartlar ne olursa olsun Seyirci sorumluluğu ev sahibindedir. 

Abdülkerim Durmaz:

Abdülkerim Durmaz:

Bu maç tekrar edilmezse bundan sonra Türkiye'de hiçbir maç bitmez. Şenol Güneş'e sağlık konusunda bir şey diyemem. Yaptıkları numara diyemem ama inanmayanlar var. Ülkenin yarısı inanıyor, yarısı inanmıyor. Tamam, 'Ben mi yaptım' diyor ama sen kendi sahanda bu Hasan Çetinkaya'ya yapılırken bunları söyledin mi? Kjaer'in boğazına sarılmnadın mı?

Bunları söyle o zaman tam olsun. Yarısını söylüyor, yarısını söylemiyor. Şenol Güneş'in ne hikmetse, Fenerbahçe'ye karşı bitmek bilmeyen bir kini var. Bambaşka bir adam oluyor bu maçlarda. Allah kimseye böyle bir şey bir daha vermesin ama son 10 yılda Fenerbahçeli oyunculara neler yapıldı, bir bak, sonra bir daha konuşalım!

Fenerbahçeliler yıllarca korner atamadılar. Volkan'a 70'lik rakı şişesi attılar. Fenerbahçe hükmen 3-0 mağlup olsun. Bu Fenerbahçe'nin hayrına olur. Çünkü o zaman Fenerbahe her maçı kazanır.

Ahmet Çakar:

Ahmet Çakar:

 Taşlar, sopalarla geçti hayatımız. Maçın kornerleri atılırken Quaresma'ya atılan yabancı maddeler sırasında ortamda bir gariplik hissettim. Bak Mete Kalkavan, hokkabazlık yapıyorsun. İlk Quaresma'ya yabancı madde atıldığında çok yoğun bir şey yoktu. Sen gitsen 'Topunu oyna' desen adam oynayacak.

Ama bunu gören Quaresma ince ince Mete'yi kullanmaya başladı. Kaçın kurası o da. İnce ince yapılan şova ben izin vermzdim. Ama bu olaylarda en masum adam Şenol Güneş... Kafası yarıldı mı, yarılmadı mı? Sanane!

Bazen kan çıkmaz ama beyinde kanama olabilir. şenol Güneş'e bir şey atıldı ve adam yere düştü.  Hakem Mete Kalkavan'ın kanaatine göre maç güvenli açısından sınırları aştı. Şenol Güneş'in de yere düşmesi olayları daha da kötü hale getirdi. 

Kafası yarılsa ne olur, yarılmasa ne olur?  Şenol Güneş'e büyük ayıp edilmiştir. 

Şenol Güneş hastaneye kaldırılırken, Aykut Kocaman, 'Sen 70 yaşına gelmişsin ne gerek var böyle şovlara' dedi mi, demedi mi? Şenol Güneş benim babamın oğlu değil ama yedirmem. Kan olmuş, olmamış... 

Ben olsam, Quaresma'ya ilk atıldığında yabancın madde ona şov yaptırtmam. Mete orada buna izin verdi, kendi de şov yaptı.