Ağır yaşamlar: Fernandao'nun hikayesi

Temmuz ayında 111 kilo ile çalışmalara başlayan ve futbolu bırakma noktasına gelen Brezilyalı golcü, verdiği 15 kiloyla kendine gelirken, 317 gün sonra gol orucunu bozdu. 30 yaşındaki futbolcunun 6 ayda yaşadıkları, son dönemin popüler televizyon programı "Ağır Yaşamlar"ı anımsattı.

22 Ocak 2018, Pazartesi 07:10
- A +

Fenerbahçe'de Göztepe maçının kahramanlarından olan Jose Fernandao'nun dönüşü ders gibi...

Geçen sezon kolu kırılan ve zor bir ameliyat geçiren Brezilyalı oyuncu, yaşadıklarının ardından hem fiziksel hem mental olarak adeta dibi gördü.

Devre arasında gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Temmuz ayından itibaren kondisyoner Fatih Yıldız ile çalışmaya başlaması, Fernandao'yu hayata ve futbola döndürdü.

Brezilyalı oyuncu, bu çalışmalara başlamadan önce tam 111 kiloydu ve futbolu kafasında neredeyse bitirmişti. Tek hedefi Brezilya'ya dönerek futbola ülkesinde nokta koymaktı.

HIZLA KİLO VERİNCE, MORALİ DÜZELDİ

HIZLA KİLO VERİNCE, MORALİ DÜZELDİ

Fernandao yaptığı çalışmalar sonrasında hem kilo vermeye hem de eski gücüne gelmeye başladı.

Hızla kilo verişi, onu mental olarak da iyi duruma getirdi.

Teknik direktör Aykut Kocaman'ın, "Senden daha iyisini bulmak kolay değil. Bu yüzden takımda kalmanı ve Antalya'ya bizimle gelmeni istiyorum" sözleri de doping etkisi yaptı.

96 kilo olan ve fit bir görüntüye kavuşan Fernandao, Süper Lig'de 310 gün sonra ilk 11'de sahaya çıkarken, 317 günlük gol orucunu da bozdu. (Sabah)