scorecardresearch
A - A +
 

Şok mesajlar

UEFA Genel Sekreteri Infantino, Şike Davası'yla ilgili kararın TFF'ye ait olduğunu söyledi ve ekledi: Sürece müdahale edemeyiz. İddialar Türkiye Ligi'nden. Bu yüzden kararları vermesi gereken de Türkiye Futbol Federasyonu'dur.

165
Yorum Yaz
 
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Futbol-Şok mesajlar

UEFA İcra Kurulu Toplantısı’nın ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan UEFA Genel Sekreteri Infantino, Şike ve Teşvik Davası’yla ilgili de konuştu. Genelde politik cevaplar veren ve tüm sorumluluğun TFF’ye ait olduğunu belirten İtalyan futbol adamının açıklamaları özetle şöyle:

‘Kararları biz vermeyiz’

“Biz sürece kesinlikle müdahale edemeyiz. İddialar Türkiye Ligi’nden. Bu yüzden kararları vermesi gereken de Türkiye Futbol Federasyonu’dur... TFF’nin disiplin talimatlarında (58. Madde) gideceği değişiklikler bizi ilgilendirmez. Sonuçta onlar ne yapılacağını biliyor. Kendileri kararı verir, biz ise kendi disiplin talimatlarımıza göre hareket ederiz. Ancak şunu söyleyebilirim ki, şikeye karşı toleransımız sıfır.”

‘Şampiyonu TFF tescil eder’

“Geçtiğimiz sezonun şampiyonunu biz tescil etmeyiz, TFF eder. Kendileri bize Fenerbahçe’yle ilgili bilgileri verdikten sonra kuralları uyguladık ve bizim kurallarımıza göre, lig sıralamasında bir sonraki takım Şampiyonlar Ligi’ne dahil edildi. Şikenin saha içi-dışı olayına yorum yapmak yanlış olur. Size 2 örnek vereyim. 2 hakeme şike teklifi edildi ve bize bildirmedikleri için ömür boyu men cezası aldılar. Yunanistan olayında da ülke federasyonundan sonra biz de gereken cezayı verdik... Sıfır tolerans olayı budur...”

‘Bir an önce sonuçlanmalı’

“TFF şike soruşturması konusundaki kararını bir an önce vermelidir. Bunu bizim için söylemiyorum, karar kısa sürede verilirse, Türk Futbolu için daha iyi olur... Fenerbahçe’nin Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA’ya açtığı CAS davasıyla ilgili ise yorum yapamam, çünkü dava hâlâ sürüyor.”

Mehmet Çağrı Davran


Ücretsiz forex eğitimi için tıklayın!

165
Yorum Yaz
 
Arkadaşına Gönder
Yazdır
 
NESİNE

YORUMLAR

Toplam 21 Yorum Bulunmaktadır.

Fanatik.com.tr'ye üyeyim

mehmet öz
23 Mart 2012 2 02:42

yolun sonu gorunuyor byby fb

Puan 30

efe 0961
22 Mart 2012 2 23:12

o kupa TRABZON'A gelecek arkadaş.

Puan 3212

Burkay Doğan
22 Mart 2012 2 22:44

O. Lyon nedir? Hadi 0 toleranssın aynı davada yargılanan Ts ve Bjk ye yaptırımın nedir? Senin 0'ını!!!

Puan 1624

Metin UĞUR
22 Mart 2012 2 22:38

Aslında hakemlerin de o sezon şike ayarında eyyamları vardı . Belirli hakemler bu suça karışmış olabilir . Hernedense bunlar deşif...

Puan 122

Metin UĞUR
22 Mart 2012 2 22:34

Şİkenin sahaya yansıyıp yansımaması da UEFA nın sıfır tolerans kuralına göre bir anlamı yok . Cezayı kesiyorlar .

Puan 51

Tüm Yorumları Listele »
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!

!-- Quantcast Tag -->