23 Nisan Kutlu Olsun

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘bayram’ hediye ettiği çocuklar ülkelerinin geleceği için çıktıkları yolda bugün birçok alanda kazandıkları kupa, madalya ve başarılı çalışmalarıyla Türkiye’nin gururu oluyor. ‘Türkiye’nin süper çocukları’ olan bu yetenekler şimdi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nı karşılamaya ve geleceği başarılarıyla inşa etmeye hazırlanıyor.

23 Nisan 2018, Pazartesi 06:56
- A +
MUHAMMED EMİN BATTAL (Kick Boks):

MUHAMMED EMİN BATTAL (Kick Boks):

İzlediği bir aksiyon filminden etkilendi. 3 yıl önce kick boks kursuna gitti. Hayranı olduğu efsane boksör Muhammed Ali ve Mike Tyson’ın maçlarının izleyerek kendini geliştirdi. En büyük başarısını; bu yıl Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda şampiyon olarak elde etti.

CEMRE ATEŞ (Yüzme):

CEMRE ATEŞ (Yüzme):

Kayseri’de yaşayan 10 yaşındaki Cemre Ateş de hobi olarak başladığı yüzme sporunda son 4 yılda 14 madalya kazanarak, yaşından daha fazla ödül almanın mutluluğunu yaşadı.

MUHSİNE GEZER (Atletizm):

MUHSİNE GEZER (Atletizm):

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinden 14 yaşındaki Muhsine Gezer de özel sporcular atletizm alanında uluslararası başarılara imza atmaya devam ediyor. Gezer’in 4 yıllık spor yaşamında birçok birinciliğin yanı sıra Avrupa şampiyonluğu da bulunuyor.

IŞIK CAN (Satranç):

IŞIK CAN (Satranç):

İstanbullu Işık Can da ilkokul 1. sınıfta başladığı satrançta 2017’de katıldığı Silverlake turnuvasında 2300 ELO barajını aşarak FM (FIDE master) unvanına en erken ulaşan Türk sporcu oldu.

EFE ÇETİZ (Buz pateni):

EFE ÇETİZ (Buz pateni):

Herkes onu ‘Buzun Efe’si olarak çağırıyor... Kariyeri boyunca katıldığı her yarışmada derece alan ve şu ana kadar 25 ’i altın olmak üzere 29 madalyası bulunan 13 yaşındaki Efe Çetiz ayrıca ’Dünya Basic Novice A Boys’ kategorisinin teknik kısmında 23.03 puanla ’dünya rekoru’ kırmayı başardı.

KAİ NOTTEBOOM (Golf):

KAİ NOTTEBOOM (Golf):

Annesi Türk babası İsviçreli Kai Notteboom da 3 yaşında başladığı golfte Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor. Türkiye’yi çok sevdiğini anlatan Nottebomm, ‘Bütün antrenmanlarımı burada yapıyorum. Gelecekte turnuvalarda Türkiye’yi temsil etmeyi amaçlıyorum dedi.

KAAN TURAN (Müzik):

KAAN TURAN (Müzik):

İzmirli Kaan Turan da ‘absolut’ yani mükemmel kulak adı verilen yeteneği sayesinde her sesin notasını çıkarabildiği için ‘dahi piyanist’ olarak anılıyor.

EFE İNAN (Bilim):

EFE İNAN (Bilim):

Efe İnan, buluşlarıyla Türkiye’nin bilimine katkı sunmayı hedefliyor. ‘Zihin gücüyle nesnelerin kontrolü’ projesiyle kendi kategorisinde dünya şampiyonluğu, ‘zihin gücüyle araç kontrolü 2.’liği, ‘uzaktaki el’ projesi ise 4.’lüğü elde eden (BİLSEM) robot takımıyla birlikte, yeni buluşlar için çalışmalarını sürdürüyor.