Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

23 Temmuz 2017 Pazar

Wesley Sneijder’in gidişi futbolun gündemine oturdu

Galatasaray’ın şimdiden efsaneleşen futbolcusu Wesley Sneijder’in gidişinin yankısı devam ediyor. Medya Takip Merkezi (MTM) yıldız futbolcunun gidişini merceği altına alarak, medya ve sosyal medyada ne kadar yansıma bulduğunu inceledi. İşte araştırmanın detayları…

Yorum Yaz
A+ A-
Galatasaray ve Sneijder’in yollarının ayrılmasının ardından medyanın ve sosyal medyanın gündemine oturan olay sıcaklığını kaybetmiyor. 
 
Medyada geniş yer buldu

Sarı kırmızılı takımda uzun süredir konuşulan Sneijder’in ayrılığı kesinleşti ve Hollandalı futbolcu ile sözleşme karşılıklı feshedildi. Medya Takip Merkezi’nin (MTM) verilerine göre, yaşanan bu gelişme yazılı, görsel basında ve internet medyasında toplamda bin 898 haberle yer buldu. Gündemde geniş yer tutan olayda farklı cephelerden yapılan açıklamalara medya öncelik verdi.
 
Taraftarlar tepkilerini sosyal medyadan gösterdiler

Dört buçuk sezon Galatasaray’da oynayan Sneijder’in gidişi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Sosyal medyayı 24 saat kesintisiz ölçen DigiLUP verilerine göre, Hollandalı futbolcu 370 bini aşkın iletiye konu oldu. Yapılan paylaşımlar arasında taraftarların Fenerbahçe’nin bir dönemine damga vuran futbolcusu Alex’in gidişiyle, Sneijder’i özdeşleştirmesi dikkat çekerken, Galatasaray yönetimini eleştiren paylaşımlar ön plandaydı. Bunun yanı sıra yönetimi destekleyen yorumlarda yine sosyal medyadan iletilen yorumlar arasındaydı.
Galatasaray

Galatasaray Sezon İstatistikleri

x

YORUMLAR

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Toplam 5 Yorum

EN BEĞENİLEN YORUMLAR

clearfix
melmas 17 Temmuz 2017 Pazartesi 11:03

Arkadaşım gibi seviyordum lan Sneijder'i herhalde Hagi, Saunders ve Drogba'dan sonra Galatasaray'da oynamayacak oluşuna en çok üzüldüğüm futbolcudur. Resmen takımdan soğudum Selçuk'la bu sene geçmez zaten yeminim var yönetim gidene kadar maç izlemeyeceğim.

clearfix
malice_d 17 Temmuz 2017 Pazartesi 12:52

melmas kardeşim bende üzüldüm yönetime sinirliyim ama macları izleyeceksin cünkü biz gercek sevenleriz.. transferler geldikce ısınacak alısacaksın işalla yönetim gider tudor gider transferlrr işe yarar

TÜM YORUMLAR

clearfix
ÖZmustantik 17 Temmuz 2017 Pazartesi 12:43

Bitmiş bir olayın bu kadar uzastılması kabak tadı verdi artık, ben açıkçası art niyet görüyorum bu işin uzatılmasında ve amaç basın yoluyla g.sarayı yıpratmak ki olanda bu zaten, yön. birede tudor başarısızlığı ile ortada çıplak kaldı,

clearfix
AslannAvda 17 Temmuz 2017 Pazartesi 16:23

Gomis Belhanda Maicon Mariano Nasri Feguoli (BenArfa) Imbula Lemina ( Fernandio, Krychowaik ) harika transfetler...!!! Sol bekede tecrübeli yıldız Kolarov alınmalı...!!! Sol stoperede hızlı, seri ve fizik olarak güçlü Acerbi yada Mangala transfer yapılmalı...!!! Gelen oyuncular istenilen futbolu ortaya koyarak lig ve uefa da özlenen şampiyonluklar kazanılmalı...!!!!! GALATASARAY' a gönül vermiş Armasına Renklerine Formasına AŞK la bağlı taraftarı en büyük başarıları, kupaları fazlasıyla hak ediyor...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

clearfix
Kartalkara903 17 Temmuz 2017 Pazartesi 17:47

ikinci kez üstüste 3 kez şampiyon Beşiktaş

Tüm Yorumları Göster