Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Temmuz 2017 Pazartesi

Milan'dan Morata ve Sanchez'e 100 milyon Euro!

Çizme devi, kulübün Çinliler’e satılmasının ardından transferde büyük oynuyor. Şu ana kadar 190 milyon Euro’ya (770 milyon TL) yakın para harcayan Kırmızı-Siyahlılar, Alvaro Morata ve Renato Sanches için de 100 milyon Euro (400 milyon TL) ödemeye hazır

Yorum Yaz
A+ A-
Kadrosunda büyük bir yenileme başlatan ve 190 milyon Euro’ya (770 milyon TL) yakın para harcayarak şimdiden transfer döneminin şampiyonu olan İtalyan devi Milan, transferde adeta dur durak bilmiyor. Eski günlerine dönmek isteyen Çizme ekibi, Real Madrid’den ayrılması gündemde olan Alvaro Morata ve Bayern Münih’te fazla forma şansı bulamayan Renato Sanches’i gözüne kestirdi. Kırmızı-Siyahlılar, Morata için 60 milyon Euro’yu (243 milyon TL) gözden çıkarırken, Renato Sanches için ise 40 milyon Euro (162 milyon TL) ödemeye hazır.


Renato Sanches​

‘Morata’yı uzun süredir takip ediyoruz’ 

İtalyan temsilcisinin Sportif Direktörü Massimiliano Mirabelli, transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Morata ve Sanches ile de ilgilendiklerini doğrulayan Mirabelli, “İki futbolcu ile de ilgilendiğimiz doğru. Şartlarımızın uyması halinde transferler gerçekleşecektir. Morata’yı uzun süredir takip ediyoruz. Çok iyi bir futbolcu. Renato Sanches de genç olmasına rağmen çok kaliteli. Bayern’de çok fazla şans bulamıyor. Önümüzdeki günlerde transferler netlik kazanır” ifadelerini kullandı.

iŞTE MiLAN’IN TRANSFERLERİ

Oyuncu    Bonservis
1. L.Bonucci    42 milyon Euro
2. A.Silva    38 milyon Euro
3. A.Conti    25 milyon Euro
4. Hakan Çalhanoğlu    22 milyon Euro
5. R.Rodriguez    18 milyon Euro
6. M.Musacchio    18 milyon Euro
7. L.Biglia    17 milyon Euro
8. F.Kessie    8 milyon Euro (k)
9. A.Donnarumma    1.5 milyon Euro
10. F.Borini    (k)
TOPLAM:    189.5 milyon Euro
Not: 1 Euro= 4.05 TL
x