Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Temmuz 2017 Pazartesi

Monchi sadece Cengiz Ünder'i izledi ve aldı!

Henüz 20 yaşında ve şimdiden Türk futbol tarihinin en pahalı transferi olmayı başardı. 15 milyon euroluk bonservisle, Cengiz Ünder Avrupalılara "Kim bu çocuk?" dedirtti. Peki bu transfer nasıl gerçekleşti? Monchi onu nasıl buldu? FANATİK dev transferin perde arkasını açıklıyor. 

16 Temmuz 2017, Pazar 14:07 Yorum Yaz
A+ A-
Cengiz Ünder... Türk futbolunun son umut bağladığı genç çocuk. Yaşam tarzıyla, mütevaziliğiyle zaten herkesin saygısını kazanan 20 yaşındaki oyuncu Altınordu'dan 700 bin euroya transfer olduğununda ilk röpotajını yine Fanatik'e vermiş, hatta gazetemize "Genç bir çocuk için tam sayfa ayrılır mı?" tepkileri bile gelmişti.

Monchi onu Altınordu'dayken de biliyordu

Dani Alves, Julio Baprtista, Gary Medel, Carlos Bacca, Aleix Vidal... Tüm bu futbolcuları keşfeden ve Sevilla'ya kazandıran ve artık Roma'nın sportif direktörü olan, dünyanın bildiği adıyla Monchi, Cengiz'i de Altıordu'dayken keşfetti ve takipte kaldı. 

"Artık Cengiz'i alalım"

Peki transfer nasıl gerçekleşti? Monchi onlarca oyuncu gibi Cengiz'i de hep takip etti. Ona "Cengiz artık oldu. Almamız lazım" diyen isim ise transferin gerçekleşmesinde en büyük paya sahip olan menajer Isaac Lopez Tutumlu'ydu. Soy adından da anlayacağınız gibi İsak, Türk futbolunun Marco Aurelio-Real Betis transferiyle adını duyduğu Bayram Tutumlu'nun oğlu ve Monchi'nin en yakın arkadaşlarından... 

İsak'ın sözlerine sonuna kadar itibar eden Monchi ise hemen düğmeye bastı ve rekor transfer kısa sürede gerçekleşti. Bonservis ve bonuslar ne kadar?

Fanatik'e konuşan transferin mimarlarından İsak Lopez Tutumlu çok tartışılan bonservis konusuna da açıklık getirdi ve "Bu transfer Türkiye'deki partnerlerimizle gerçekleşti. 12,5 milyon euro bonservis bedeli var. 1,5 milyon euro da bonuslar. Eğer Roma onu 3 sene içinde satmazsa, 1 milyon euro daha ödeyecek. Transfer bu haliyle toplamda 15 milyon euro" bilgisini veriyor. 

"Monchi sadece onu izledi"

Transferle ilgili detay vermeye devam eden genç menajer, "Monchi onu hep takip etti, ettirdi. Türkiye'den sadece Cengiz'i izledi ve aldı." diyerek diğer transfer iddialarına da adeta nokta koymuş oldu. 

Hakan Ateşler 
x

YORUMLAR

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Toplam 3 Yorum

EN BEĞENİLEN YORUMLAR

clearfix
omur1974 16 Temmuz 2017 Pazar 11:18

Monchi sadece cengiz ı izlediyse ve takip ettiyse; demek ki diğer yerli futbolcular dikkatini çekmemiş ya da yerli futbolcularımız avrupa için yetersiz

clearfix
Etikol 16 Temmuz 2017 Pazar 21:56

Demek ki adam futbolcu sarrafı. Kimin ne iş çıkaracağını biliyor ve dürüstçe çalışıyor olmalı. Bir de bu işi bizde yapanlara bakın.

TÜM YORUMLAR

clearfix
16 Temmuz 2017 Pazar 20:26

Altınordu'dayken izliyorsa neden o zaman 1 milyon verip almadı? Alıp kiralardı yine gelişirdi.

Tüm Yorumları Göster