2017'ye damga vuran teknik direktör sözleri

Türkiye'de çalışan yerli ve yabancı teknik adamların 2017 yılında sarf ettikleri bazı sözler olay oldu.

30 Aralık 2017, Cumartesi 09:38
- A +

Türkiye'de çalışan teknik adamların bazı sözleri 2017'ye damgasını vurdu. İşte o flaş açıklamalar...

Mustafa Denizli

Mustafa Denizli

"Barcelona'dan Messi'yi çıkar, küme düşer."

Dick Advocaat

Dick Advocaat

“(33. hafta oynanan Trabzonspor maçı sonrası) Hâlâ ligin 3. sırasındayız. Bana göre iyi bir performanstı bu takımla 3. sırada olmak."

Okan Buruk

Okan Buruk

(Igor Tudor'u kastederek) Bu kadar vasıfsız birinin Galatasaray'da çalışmasına üzülüyorum."

Aykut Kocaman

Aykut Kocaman

(Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası) Beşiktaş takımının özgüveni çok yüksekti, aslında başka bir kelime daha var ama..."

Hikmet Karaman

Hikmet Karaman

(Rizespor'un son hafta küme düşmesinin ardından) Önümüzdeki iki takım Bursaspor ve Kayserispor 38 puanda ve ikisi de Trabzon'da üçer puan aldı. Net bir cümle söylemek yeterli: Bu şehir bugünü unutmaz."

Samet Aybaba

Samet Aybaba

"Bizi terör örgütü üyesi gibi gösteren ve çalışmamızı engelleyen Yıldırım Demirören’dir."

Mesut Bakkal

Mesut Bakkal

"Bire bir mücadeleye müsaade etmezsen, iyiyi kötüyü ayırmazsan nasıl futbol ilerleyecek? İkili mücadele yok. Değdik mi faul. Ne yapacağım ben? Ruj sürüp de mi çıkacağım sahaya?"

Şenol Güneş

Şenol Güneş"Zaten Hıncal Uluç da her şeyi biliyor. Ben oyuncuyken kamplara gelip akıl veriyordu, şimdi evden veriyor. İçerik olarak boştur ama güzel yazar." 

Ümit Özat

Ümit Özat


"(Puro içerken yakalanması üzerine) Arkadaşım, puro da içerim, sigara da içerim, içki de içerim. Hani diyor ya, ben doldurur, ben içerim. Günah benim, kime ne?"

Bülent Uygun

Bülent Uygun

Açıkçası yalan haber yapanların hepsi soytarıdır."

Fatih Terim

Fatih Terim

(Bodrum'daki kebapçı kavgasını kastederek) Edepsiz bir teklif aldım. Ben de buna icabet ettim. "

Igor Tudor

Igor Tudor"Türkiye'de iki popüler şey var: Birincisi 'Tudor istifa', ikinci ise yenilgileri sistem değişikliğine bağlamak."

Mircea Lucescu

Mircea Lucescu

(Oğuzhan Özyakup'u önce kadroya almayıp sonra almasının sorulması üzerine) Sadece aptallar fikirlerini değiştirmezler."

Jan Olde Riekerink

Jan Olde Riekerink


"Bir gün sportif direktör bana '3'lü oynamakta yarar var.' diye bir öneride bulundu. Ona espriyle 'Beni kovdurmak istiyorsun sanırım.' dedim."

Hami Mandıralı

Hami Mandıralı


"20 yaşındaki Twitter çocukları benle ilgili farklı şeyler yazıyor. Onlar beni babalarına sorsunlar. Ondan sonra benle ilgili yorum yapsınlar."

Mustafa Reşit Akçay

Mustafa Reşit Akçay


"Yabancı oyuncuların burayı plaj gibi düşünmesi canımı sıkıyor. Range Rover'a binen adam, sahada da Range Rover olmalı."

Ümit Özat

Ümit Özat

Şenol Güneş'i İstanbul'un büyüsü bozmuş. 80 yaşından sonra İstanbul'a gelince değişmiş. Biz yıllarca Şenol Güneş'i anlamakta çok zorluk çektik Türkçe'yi çok iyi konuştuğu için."

Dick Advocaat

Dick Advocaat

“(Van der Wiel'i kastederek) Onu kim önerip bu takıma aldırdıysa kendisini özel olarak tebrik(!) ediyorum. Ona bu kadar parayı nasıl verdiniz? Bu transfer takım için değil ama oyuncu için muhteşem olmuş."

Kemal Özdeş

Kemal Özdeş

(Bursaspor'la 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından) Hakeme ihtiyaç yoktu. Sokaktan biri gelse de zaten bu maçı bu kadar yönetirdi."

Safer Susic

Safer Susic

Oyuncularımdan devre arasında farklı bir skorla yenilmemelerini ve rezil olmamak için mücadele etmelerini istedim. (Alanyaspor'un 3-0'dan 4-3 kazandığı Trabzonspor maçının devre arasında)"

Abdullah Avcı

Abdullah Avcı


"Fabrikayı yöneten insan, gelip beni yönetemez. Yönetmemesi gerekiyor. Ben onun toplantısına giremediğim gibi o da bu detaylı ve büyüyen işe karışamaz."

Şenol Güneş

Şenol Güneş

(İlhan Ekşioğlu'nu kastederek) Tapelerde neleri olduğunu siz biliyorsunuz.O yüzden hesap vermeyenler hesap soramazlar.

Yılmaz Vural

Yılmaz Vural


"Her erkek kendini seks ilahı falan zannediyor. Halbuki hareket hep aynı. Ben de o seks ilahlarından biri gibi görüyorum kendimi, erkeğiz biz de."