Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

25 Nisan 2017 Salı

20 Nisan Süper Loto sonuçları - Süper Loto rakamları

Süper Loto sonuçları belli oldu. 20 Nisan Süper Loto rakamları büyük bir merakla bekleniyordu. 9 hafta üst üste devreden Süper Loto'da geçtiğimiz hafta yaklaşık 26 milyon TL'lik büyük ikramiye ikiye bölünmüştü. Bu haftaki çekiliş de merakla bekleniyordu. Süper Loto, Süper Loto sonuçları ve diğer tüm detaylar haberimizde... Ayrıca Süper Loto Bilet Sorgula linkinden numaralarınızı aratabilirsiniz.

20 Nisan 2017, Perşembe 22:58 Yorum Yaz
A+ A-
Süper Loto 20 Nisan 2017 sonuçları belli oldu. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nde noter heyeti huzurunda Süper Loto'nun 496'inci hafta çekilişi bugün gerçekleştirildi. Süper Loto'yu geçtiğimiz hafta 2 talihli bilerek büyük ikramiyenin sahibi olmuştu. Bu hafta da Süper Loto sonuçları merak konusuydu. Süper Loto sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizde olacak...

SÜPER LOTO BİLET SORGULA

  
20 Nisan Süper Loto sonuçları

20 Nisan Süper Loto sonuçlar her hafta olduğu gibi bu hafta da saat 21.15 gibi açıklandı.

3 -6 - 22 - 24-  33 - 37 


 

Süper loto sonucu 13 Nisan Perşembe


13 Nisan Süper Loto sonuçları açıklandı. Süper Loto büyük ikramiyesi 24 milyon 839 milyar TL olmuş durumda. Bu ikramiyenin 25 milyon TL'yi geçmesi bekleniyor. Süper Loto sonuçları açıklanır açıklanmaz fanatik.com.tr'de.

4-11-30-41-47-51

Süper Loto ikramiye tutarı

Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe: MERSİN / ERDEMLİ - KAYSERİ / KOCASİNAN

6 bilen kişi sayısı :2 Kişi başına düşen ikramiye tutarı:13.010.889,15 TL
5 bilen kişi sayısı :135 Kişi başına düşen ikramiye tutarı:12.844,00 TL
4 bilen kişi sayısı :8.691 Kişi başına düşen ikramiye tutarı:213,80 TL
3 bilen kişi sayısı : 193.309 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 16,65 TL


Süper Loto en çok çıkan numaralar (rakamlar)

Hayatın birçok alanında olduğu gibi şans oyunlarında da istatistiğin önemli bir yeri var. Vatandaşlar Süper Loto'da en çok çıkan numaraları (rakamları) merak ediyor. İşte Süper Loto'da en çok çıkan sayılar (rakamlar):

35-13-37-45-1-43--33-17-31-22

Süper Loto üçlü kombinasyonlara göre en çok çıkan sayılar

21, 22 ve 54 sayıları toplamda 4 kez,
15, 17 ve 37 sayıları toplamda 4 kez,
4, 28 ve 54 sayıları ise toplamda yine 4 kez bir arada çıkmıştır.

 

 

Süper Loto Kolon Fiyatı


Süper Loto kolon fiyatı 2 TL’dir. Yukarıda yazıldığı gibi bir kolonda sıralanmış 1′den 54′e kadar sayılardan altı adet işaretleyerek tek kolon oynamış olursunuz. Bir biletle toplam 6 kolon oynayabilirsiniz. İsterseniz altısını da doldurarak şansınızı arttırırsınız. Fakat Süper Loto kolon fiyatı 1 TL iken, tek seferde tüm kolonları oynadığınız taktirde, Süper Loto kupon fiyatı olan 6 TL’yi ödersiniz.
OYUN  TÜRÜ    KOLON  FİYATI
Süper Loto 6/54    2 TL
Sayısal Loto 6/49    1.5 TL
On Numara    1 TL
Şans Topu 5+1    1 TL


  

Süper Loto Nasıl Oynanır?


Bir kuponda 6 adet kolon ve kolon başına toplam 54 adet sayı bulunur. Bir adet oynamak için bu sayılardan 6 adedi seçilip kalemle işaretlenir. İsterseniz kuponunuzu sen seç yöntemiyle terminale otomatik olarak doldurtabilirsiniz. Çoklu çekiliş işaretlerseniz aynı kuponu iki, üç yada dört haftalık oynayabilirsiniz.
Eğer otomatik olarak makineye doldurtmak yerine kendiniz seçerek oynamak istiyorsanız; Bir kolonda mevcut olan 1′den 54′e kadar olan sayılardan altı adedini seçip işaretlemeniz yeterlidir. Seçtiğiniz sayıların üzerini kalemle işaretlemeniz suretiyle toplamda en az 3 adet doğru sayıyı tutturmanız gerekecektir. İkramiyeler toplamda 3, 4, 5 ve 6 adet sayıyı doğru tahmin edebilen katılımcılar arasında paylaştırılır. Elbette 6 adet sayıyı tek seferde doğru tahmin edebilen katılımcı büyük ikramiyeye hak kazanır. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir.


Süper Loto Nereden Oynanır?Süper Loto yetkili Sayısal Oyun bayilerinden oynanabilir. Bayililer şu alanlarda çalışıyor olmak zorundadır; Gazeteciler, tekel ürünleri satanlar, süpermarketler, marketler, kuruyemişçiler, büfeler, cep telefonu satıcıları, bilgisayar ve/ya müzik CD’si satanlar, Spor Toto, Ganyan bayileri. Oyuna ait kuponlar ve oyunu oynayacağınız terminaller, sadece bu işlerle iştigal eden ve yetkili Sayısal bayiliği almış olan işyerlerinde bulunur. Süper Loto fiyatı Milli Piyango İdaresince belirlenir.

 

Süper Loto ikramiyeleri nereden alınır?

 

Üç ve dört sayı kombinasyonu tutturan talihlilere ödemeler bayi kanalıyla yapılır. Beş bilen talihlilere ödeme bayi yada Milli Piyango İdaresince yapılır. Altı bilen talihlilerse ödemeyi direkt Milli Piyango Genel Müdürlüğünden alırlar.
 
Çıkan ikramiyeler için zaman aşımı bir yıldır. Bu süre zarfında tahsil edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrayacağından tahsil edilemeyecektir. Kabul edilmeyecek olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, zaman aşımına uğramış veya iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. Bir bilete ödeme yapılabilmesi için, mutlaka çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve ayrıca arka yüzündeki bilet no’sunun net okunacak kadar iyi durumda olması gerekir. 18 yaşından küçükler Süper Loto 6/54 oynayamazlar. İkramiye çıkan biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. 18 yaşından küçüklere Süper Loto 6/54 oynatmak suçtur.

Süper Loto Biletinize Dikkat Edin
       
Biletinizi aldığınızda işaretlediğiniz sayıların terminal tarafından bilete doğru şekilde basıldığını gözle kontrol edin. Bileti katlamayın, buruşturmayın ve asla yırtmayın. Yırtılmış biletler tamamen geçersiz sayılırlar! Biletinizi başkasına vermeyin ve çekiliş sonuçları açıklanana kadar her biletin kazanan bilet değerinde olduğunu unutmayın.
 
Bilet Üzerinin İmzalanmasının Hukuki Bağlayıcılığı Var mıdır?

Milli Piyango İdaresinin gerçekleştirdiği şans oyunlarının hepsinde geçerli olmak üzere; Resmi belge sayılan biletlerin arkasına, isim, soyad yazılarak imzalanması tavsiye olunur. Bu bir güvenlik önlemidir ve hukuki bağlayıcılığı da vardır! Zaten, şanslı katılımcılar özüllerini almak üzere MPİdaresi yada herhangi bir şubesine başvurduklarında. Biletleri sahiplenmeleri ve kendilerinin olduğunu ispat etmeleri için, biletlerinin arkasına isim, soyad yazarak imzalamaları istenir. Biletler haricinde sayısal oyunlarda kullanılan kuponlar ise sadece bir oyun oynama aracıdır.
 
Bilet Ortaklığı Mümkün müdür?


Evet mümkündür! Bununla ilgili olarak, Yargıtay 4.Hukuk Dairesinin 1989/11034E., 990/6200 K. ve 10.04.1990 tarihli kararlarında belirtildiği üzere “Bilet ortaklığı, Piyango bileti üzerindeki imzanın, ortaklığa delalet etmesini ifade eder.” Milli Piyango yetkilileri bilet üzerinde imzası olan kişi gelmedikçe ikramiyenin ödenmediğini de belirtmektedirler!

İlişkili Haber

Bilsem sınav sonuçları / MEB Bilsem sorgulama ekranı

 
 

x