Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

30 Mayıs 2017 Salı

Burca Katar'da birinci oldu

Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen, Ortadoğu Ralli Şampiyonası'nın birinci ayağı Uluslararası Katar Rallisi sona erdi. Türk rallici Burcu Çetinkaya ile yardımcı pilotu Özlem Akgüç, bayanlar klasmanında birinci olurken, grup N'de 5'inci sıraya yerleşti.

Yorum Yaz
A+ A-

Dün başlayan Uluslararası Katar Rallisi, ödül töreniyle sona erdi. Rallinin galibi Katarlı pilot Nasır El-Atiye oldu. El-Atiye, 10. kez Uluslararası Katar Rallisi’ni kazanarak rekor kırdı.

Yarışa dün birçok aksilikle başlayan ve araçları takla atan Türk ralliciler, yarışın ikinci gününde iyi performans göstererek grup N’de 5’inci sırada bitiş çizgisine ulaşmayı başardı. Türk ralliciler, böylece Katar’da, hedefledikleri Ortadoğu Şampiyonası için iyi bir sonuç elde etmiş oldu.

Bayanlar klasmanında birinci gelen Türk ralliciler, törende kupalarını aldı.

Burcu Çetinkaya, tören sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Özlem ile 6 yıldan sonra ilk kez yarıştık. Çok fazla antrenman yapamadan, sezona bir anda başladık. Yarışta birçok sorun yaşadık, bir takla attık, toplamda 5 lastik değiştirdik. Tüm bunlara rağmen, mücadeleyi bırakmayıp finiş podyumuna gelebildik" diye konuştu.

Katar Rallisi’nde Suriye halkı için Başbakanlık tarafından başlatılan kampanyaya destek verdiklerini ve bunun kendileri için her şeyden önemli olduğunu belirten Çetinkaya, "Suriye için bir ekmek bir battaniye kampanyasını, böyle bir ortamda insanlara hatırlatmak ve biraz olsun yardım toplayabilmek gibi bir amacımız da vardı. Bu yüzden finişe gelebildiğimiz için daha da çok mutluyuz. Şampiyonluk hedefi koyduğumuz Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nda en azından 5’incilik puanı alabilmek bizim için çok değerli" ifadesini kullandı.

Yardımcı pilot Özlem Akgüç ise "Suriye’deki mazlumların sıkıntılarına biraz olsun insanların dikkatini çekebilmek için yarıştık. Finiş podyumuna çıkabilmek bizim için çok önemliydi. Toplamda 5 lastik değiştirdik, ciddi teknik sorunlar yaşadık. Ancak her şeye rağmen bu podyuma çıkarak kupamızı kaldırmayı başardık" dedi.

AA

x

YORUMLAR

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Toplam 1 Yorum

EN BEĞENİLEN YORUMLAR

clearfix
fan__1980 27 Ocak 2013 Pazar 13:12

vAYYYYYYYYYYYYY

TÜM YORUMLAR

Tüm Yorumları Göster