30 Mart 2015 Pazartesi

Türk kadının gücü

2012 Londra Oyunları'na birçok dalda ilk kez katılmayı başaran Türkiye, ayrıca 47 kadın sporcunun katılımıyla da rekor kırmıştı. Son olarak Potanın Perileri'nin de Londra vizesi alması, bu sayıyı 59'a çıkardı.

Yorum Yaz
A+ A-
Türk kadının gücü

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına az bir süre kala şimdiden kadın sporcularımız organizasyona damgasını vurdu. Olimpiyatlarda takım sporlarındaki 52 yıllık hasreti dindiren Filenin Sultanları’nın (12) yanı sıra, badminton, okçuluk, cimnastik, güreş, judo, masa tenisi ve yelkende 1’er, tekvando, yüzme ve atıcılıkta 2’şer, halterde 4, atletizmde ise 18 kadın sporcuyla boy gösterecek Türkiye’nin yüzünü son olarak da kadın basketbolunda Potanın Perileri (12) güldürdü.

Erkekleri ilk kez geçtiler

2004 Atina Olimpiyatları’nda 21 kadın sporcuyla bu alandaki en yüksek rakamına ulaşan Türkiye, Londra için bu sayıyı şimdiden ikiye katladı. Türk kafilesine Potanın Perileri’nin de eklenmesiyle, Londra’ya gidecek kadın sporcu sayısı  59’a çıktı. Bu sonuçla Türkiye ilk kez olimpiyatlarda erkeklerden çok kadın sporuyla temsil edilmiş olacak.

x

YORUMLAR

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Toplam 4 Yorum

TÜM YORUMLAR

clearfix
messi_1903 01 Temmuz 2012 Pazar 11:07

spor alanında barı kadın mı erkek mı polemıgı yaratmayın

clearfix
System_01 01 Temmuz 2012 Pazar 11:18

Kadın basket ve voleybol takımlarımızda sporcularımız arasındaki anlaşma gerçekten çok guzeldi.. Kadın dayanışması dedikleri sanırım buydu, oyunda çok iyi anlaşıyoruz :)

clearfix
tarsu32 01 Temmuz 2012 Pazar 14:10

Kadın voleybol ve basketbol takımlarımızın olimpiyatlara katılmaları ve diğer başarılarda şu an metriste tutulan o büyük adamın çok büyük katkıları var,ama maalesef öyle değerli adamlar içeride hiç bir ise yaramayan,asalaklar dışarıda ...

clearfix
varol1907 01 Temmuz 2012 Pazar 15:10

Erkeklerde bir sey yokki!

Tüm Yorumları Göster

Banvit - Khimki Moskow Region maçı nasıl sonuçlanır?

Banvit - Khimki Moskow Region maçı nasıl sonuçlanır?
Banvit kazanır
%
 
Khimki Moskow Region kazanır
%
 

Royal Halı G.Antep BB - Galatasaray Liv H. maçı nasıl sonuçlanır?

Royal Halı G.Antep BB - Galatasaray Liv H. maçı nasıl sonuçlanır?
Royal Halı G.Antep BB kazanır
%
 
Galatasaray Liv H. kazanır
%
 
arabam.com Günün Fırsatı