Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

30 Mayıs 2017 Salı

Şok mesajlar

UEFA Genel Sekreteri Infantino, Şike Davası'yla ilgili kararın TFF'ye ait olduğunu söyledi ve ekledi: Sürece müdahale edemeyiz. İddialar Türkiye Ligi'nden. Bu yüzden kararları vermesi gereken de Türkiye Futbol Federasyonu'dur.

Yorum Yaz
A+ A-

UEFA İcra Kurulu Toplantısı’nın ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan UEFA Genel Sekreteri Infantino, Şike ve Teşvik Davası’yla ilgili de konuştu. Genelde politik cevaplar veren ve tüm sorumluluğun TFF’ye ait olduğunu belirten İtalyan futbol adamının açıklamaları özetle şöyle:

‘Kararları biz vermeyiz’

“Biz sürece kesinlikle müdahale edemeyiz. İddialar Türkiye Ligi’nden. Bu yüzden kararları vermesi gereken de Türkiye Futbol Federasyonu’dur... TFF’nin disiplin talimatlarında (58. Madde) gideceği değişiklikler bizi ilgilendirmez. Sonuçta onlar ne yapılacağını biliyor. Kendileri kararı verir, biz ise kendi disiplin talimatlarımıza göre hareket ederiz. Ancak şunu söyleyebilirim ki, şikeye karşı toleransımız sıfır.”

‘Şampiyonu TFF tescil eder’

“Geçtiğimiz sezonun şampiyonunu biz tescil etmeyiz, TFF eder. Kendileri bize Fenerbahçe’yle ilgili bilgileri verdikten sonra kuralları uyguladık ve bizim kurallarımıza göre, lig sıralamasında bir sonraki takım Şampiyonlar Ligi’ne dahil edildi. Şikenin saha içi-dışı olayına yorum yapmak yanlış olur. Size 2 örnek vereyim. 2 hakeme şike teklifi edildi ve bize bildirmedikleri için ömür boyu men cezası aldılar. Yunanistan olayında da ülke federasyonundan sonra biz de gereken cezayı verdik... Sıfır tolerans olayı budur...”

‘Bir an önce sonuçlanmalı’

“TFF şike soruşturması konusundaki kararını bir an önce vermelidir. Bunu bizim için söylemiyorum, karar kısa sürede verilirse, Türk Futbolu için daha iyi olur... Fenerbahçe’nin Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA’ya açtığı CAS davasıyla ilgili ise yorum yapamam, çünkü dava hâlâ sürüyor.”

Mehmet Çağrı Davran

x

YORUMLAR

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Toplam 9 Yorum

EN BEĞENİLEN YORUMLAR

clearfix
k.furkan 22 Mart 2012 Perşembe 13:26

Haydi fenerliler sizi en kısa zamanda Bank Asta 1.l.lig 1.lig bank Asya şarkısını öğrenmeye davet ediyorum,ama merak etmeyin öğrenmessenizde seneye bu şarkıyı duya duya öğrenirsiniz zaten.

clearfix
efe0961 22 Mart 2012 Perşembe 23:12

o kupa TRABZON'A gelecek arkadaş.

TÜM YORUMLAR

clearfix
Ayaz5561 22 Mart 2012 Perşembe 18:40

anlamak işine gelmeyenler artık anlasınlar fenerbahçeyi başbakanda kurtaramaz aziz yıldırımda siz UEFA Yı yol geçen hanı sandınız sanırım gereken ceza bellidir diyor adam anlamıyormusunuz bu cezayıda tff kessin yoksa keseceğiz.)

clearfix
nedensiz_28 22 Mart 2012 Perşembe 21:34

Şampiyonluğu kaçırdığımız için girmiş olduğu stresi kaldıramayıp canına kıyan TRABZONSPORLU kardeşlerimizin günahı neydi. Yada şampiyonluk yolunda trafik kazalarında ölen kardeşlerimizin sevinmeye hakları yokmuydu şampyonluk göreceğiz diye

clearfix
nedensiz_28 22 Mart 2012 Perşembe 21:50

doğdum doğalı sarı lacivert renkleri hiç sevmedim.iyi kide sevmemişim.(İSRAİL VE FENERBAHÇE)çünkü bu renkler hak yiyor zulüm ediyor.zevk için çoçukları öldürüyor.bu renklerin ortak özelliği zulümmm.

clearfix
Uçbeyi & Uçbeyi 22 Mart 2012 Perşembe 22:34

Şİkenin sahaya yansıyıp yansımaması da UEFA nın sıfır tolerans kuralına göre bir anlamı yok . Cezayı kesiyorlar .

clearfix
Uçbeyi & Uçbeyi 22 Mart 2012 Perşembe 22:38

Aslında hakemlerin de o sezon şike ayarında eyyamları vardı . Belirli hakemler bu suça karışmış olabilir . Hernedense bunlar deşifre edilemedi ...

clearfix
gabri3l 22 Mart 2012 Perşembe 22:44

O. Lyon nedir? Hadi 0 toleranssın aynı davada yargılanan Ts ve Bjk ye yaptırımın nedir? Senin 0'ını!!!

clearfix
mercikli 23 Mart 2012 Cuma 02:42

yolun sonu gorunuyor byby fb

Tüm Yorumları Göster