ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


Belözoğlu: Futbol yöneticiliği yapmak istiyorum

Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, hedefleri arasında futbol yöneticiliği yapmak olduğunu belirterek, ileride Fenerbahçe'ye yönetim anlamında da hizmet etmek istediğini söyledi

 • - A
 • + A
Belözoğlu: Futbol yöneticiliği yapmak istiyorum

Fenerbahçe ve Milli Takım’ın takım kaptanı Emre Belözoğlu, Galatasaray’da da şampiyonluklar yaşadığını hatırlatarak, "Geçen sezon yaşadığım şampiyonluk, en zor şampiyonluktu" dedi.

Emre Belözoğlu, TRT’te yayımlanan Stadyum programında yaptığı açıklamada, futbolda yaşanan şike iddialarına yönelik soruşturmanın, takımı ekstra motive ettiğini dile getirdi.

Geçen sezon kazandıkları şampiyonlukta saha içinde büyük bir mücadele verdiklerini kaydeden Emre Belözoğlu, "Biz futbolcular olarak sahanın içinde hiç bir şey olmadığını biliyoruz. Geçen sene, maçları izleyip de sahanın içinde bir şey olduğuna inanan insanlar olursa onların, futbol fukarası insanlar olduklarına inanırım. Galatasaray’da da şampiyonluklar yaşamıştım ama geçen sene yaşadığım şampiyonluk, diyebilirim ki, en zor şampiyonluktu" dedi.

Trabzonspor’un geçen yıl kadrosunun üzerinde bir performans ortaya koyduğunu dile getiren Emre Belözoğlu, "Geçen yıl Trabzonspor şampiyon olsaydı, onların da hakkıydı. Ancak ortada istatistik bir durum vardı ve biz şampiyon olduk" diye konuştu.

"Takımdan ayrılan oyuncular, bu süreç yaşanmasaydı takımdan ayrılırlar mıydı?" şeklindeki soruya ise Belezöloğlu, "Kesinlikle ayrılmazlardı. Bir kere, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan gidiyorduk. Ben oyuncuların gitmesinden ziyade çok daha ekstra yetenekli, Avrupa tecrübesi olan oyuncuların kadroya dahil olacağına inanıyordum" dedi.

Belözoğlu, Fenerbahçe’nin oturmuş bir sistemi olduğunu, iyi oynamadıkları maçlarda da bu sistem nedeniyle maç kazandıklarını kaydederek sezon başında topladıkları puanların kendilerine ciddi avantaj sağlayacağına inandığını dile getirdi.

"O kadar çok yoruldum ki..."
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmaya ilişkin Futbol Federasyonu’nun sezon sonunda karar alacak olmasının sarı-lacivertli ekip üzerindeki etkisini Emre Belözoğlu, şu sözlerle değerlendirdi:
"Aslında bu iki ayrı periyot, o kadar çok yordu ki, futbolu seven herkesi ve biz futbolcuları... Soruşturma devam ediyor. Bu nedenle çok fazla şey konuşmamak lazım ama ben çok yoruldum, bunları konuşmaktan, bunları dinlemekten... Sadece sahanın içinde neler yapabileceğimi düşünmek istiyorum. Tüm takım arkadaşlarım da bunları düşünüyor. O yüzden işin sonunun nereye gideceğini düşünmeden sahaya çıkıp tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Geçmişte bir şeyler yaşanmışsa, onun cezai uygulamaları ne bilmiyorum ama biz bu sene şampiyon olursak, zaten direk Şampiyonlar Ligi’ne gideceğiz. Bunun önüne geçebilecek bir suçla karşı karşıya kalmayacağımıza inanıyorum. Ondan sonra geçen senedeki şampiyonlukla alakalı bir cezai uygulama olursa, o zaman konuşuruz ama ben o kadar yoruldum ki, sadece saha içine konsantre olmak istiyorum. Tüm arkadaşlarım da böyle düşünüyor."

"Hedeflerimin arasında futbol yöneticiliği var"
Fenerbahçe’de futbol hayatını sonlandırmayı planladığını dile getiren Emre Belözoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Tabii, Fenerbahçe de benimle anlaşmak isterse. Arada çok ciddi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Özellikle Aziz Yıldırım ile çok yakın bir ilişki olduğuna inanıyorum. Hedeflerimin arasında spor yöneticiliği var. Özellikle gelecek seneden itibaren bir eğitim almak istiyorum. UEFA’nın açmış olduğu programlar var. Ülkemizdeki üniversitelerin spor yöneticiliğiyle alakalı bölümleri var. Bunları değerlendirmek istiyorum. Şu anki yönetimle, bu görüşmeleri yapmamız gerçekçi olmaz. Çok çabuk şeyler olabiliyor. Fenerbahçe yönetimi 2 sene sonra değişebilir, 4 sene sonra bu yönetim kalabilir. Ben Fenerbahçe içinde, gerek aktif sporcu olarak, gerek futbol hayatımdan sonra hizmet etmek isterim."

"40 yaşında bile çağırsalar Milli Takıma giderim"
Daha önce Milli Takımı bırakmayı düşündüğünü ifade eden Emre Belözoğlu, bu açıklamalarının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:
"Aslında bazen insan söylediği sözlerin arkasında durmak istiyor. Ben özellikle yeni jenerasyonun gelmesi adına bir dönem milli takımı bırakmayı düşündüm ama bu yaşanmışlıklar üzerinde son 2, 2.5 aydır benim de bireysel olarak yaşadığım şeylerden sonra, kimseyi mutlu etmek istemiyorum, yalnızca kendimi mutlu etmek istiyorum. Bu anlamda oynayabilirsem, 40 yaşında bile çağırırlarsa, Milli Takım’a giderim."

"Aziz Yıldırım’ın bize, bizim ona inancımız devam ediyor"
Emre Belözoğlu, soru üzerine, futbolda şike iddiaları nedeniyle yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile 1 kez görüştüğünü, yakın zamanda 1 kez daha görüşmeyi istediğini belirterek, şunları söyledi:
"İnsanların anlamak istemediği bir şey var: Herkesin her an başına gelebilecek bir şeyle karşı karşıyalar. Buradan çıkıp kaza yapsalar belki aynı durumla kendileri karşı karşıya olacaklar. Ne yazık ki, çok acımasız bir toplum içinde yaşıyoruz. Ben Başkanımızın moralini çok iyi gördüm. O halde bile bize destek olmaya çalışıyordu. Takımımızın içinde bulunduğu durumda ayakta durmamız için bize telkinlerde bulunmaya çalıştı. Bizim ona inancımız onun bize inancı devam ediyor. İnanıyorum önümüzdeki süreç hem başkanımız hem Fenerbahçe adına çok iyi şekilde işler. Biz tekrar onu aramızda görürüz."

Agresiflik
Emre Belözoğlu, futbol sahasında agresif bir görüntü sergilemesine ilişkin, "Sahanın içindeki benim kendi karakterimi yansıtmıyor. Saha içinde bir oyun karakterim olduğunu söyleyebilirim ama dışarıda, trafikte kaldım diye sinirlenmem, biriyle tartışmaya girdiğimde alttan alan benimdir ama iş oyuna geldiğinde sanki, kazanmaya ya da kaybetmeye, herhangi bir tavla mücadelesinde dahi biraz o zaman duygularımı kontrol etmede problem yaşıyor olabilirim" ifadelerini kullandı.

"Ben bu agresifliğimi kaybedersem futbolu bırakırım" diyen Belözoğlu, agresifliğin kendisi için olumlu ve olumsuz sonuçlara neden olduğunu, bundan sonraki kariyerinde "oyunun içinde agresif" olmayı istediğini belirtti. Belözoğlu, son 1 yıldır daha fazla kendini kontrol etmeye çalıştığını da ifade etti.

"Medyayla yapmış olduğum polemik tamamen çocukluktu"
Emre Belözoğlu, milli maçta basın tribününe yaptığı el hareketin hatırlatılması üzerine, o hareketi pişmanlık derecesinde değil ancak artık çok doğru bulmadığını dile getirdi. Belözoğlu, şöyle konuştu:
"Karşınızdakiyle eğer ilişkinizi bu dereceye, bu kadar muhatap olacak şekle getirirseniz (benim medyayla yapmış olduğum gibi), zaten onların o zaman istediğine gelirsiniz. Ben onu, o zaman yapmıştım. Şu an için, ben böyle bir hatayı yapmam. Çünkü kendimi, o dönem yaptığım için değersiz olarak hissetmişimdir. Ben kendimi orada onu yapacak kadar ve yahut benimle alakalı yapılan eleştirilere cevap verecek kadar değersiz hissetmiyorum. Ben işimi yapıyorum. Sadece işimi yaptığım için anılmak istiyorum. Geçmişte yapmış olduğum şeyler de vardır ama pişmanlık derecesine gelirsek, ’O dönem için bunu yapmasaydım’ derim. Daha önce de dile getirdim zaten. Genç arkadaşlarıma benim yaptıklarımı yapmayın demişimdir. Benim o dönem için medyayla yapmış olduğum polemik tamamen çocukluktu. O dönem için bana çok doğru gelen bir çocukluktu. Şu an baktığımda çok değersiz hissettiriyor kendini ama pişmanlık..."

Belözoğlu, Milli Takım’ın Almanya ve Azerbaycan karşılaşmalarında oynamayı umduğunu da dile getirdi.

2SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

9 YORUM GİRİŞ YAP
 • yasarsan12 3.10.2011 11:30:23
  1

  Kalanlar bizim. Kalanlar sana nefer hep gündüz gece, Kalanlar hepsi tanık‚ hepsi tarihçeKalanlar tek yumruk şanlı Fenerbahçe.

 • ates61 3.10.2011 13:18:00
  2

  bank asyada rahat sampionlk yasarsin merak etme!

 • argalya 3.10.2011 19:53:16
  3

  İLKER HÜSSEİN NE HİKMETSE BİZE HERKEZ YATTI SİZDE 9 PUANI KAPATTINIZ...NASIL OLDU BU İŞ...ALLAHIN CCCAHİL CÜHELALARI

 • dasilva13 3.10.2011 21:37:05
  4

  vay be fenerli emre

 • AslanNihat 3.10.2011 23:29:54
  5

  millet 40 yaşına kadar oynuyo senin yaşın kaç zırtapoz.tabi yorulursun kolay değil o kadar tiyatroyu bi arada çevirmek

 • boroboro 4.10.2011 11:14:31
  6

  adam şovmen

 • beşiröncü 4.10.2011 11:34:34
  7

  EMRE NE ŞAMPİYONLUĞU SEN TRABZONSPOR da mı oynadın geçen sezon

 • sabiraltunoglu 4.10.2011 16:10:41
  8

  hincal uluc bence yanlis yorum yapmis.gs lilerde fener kompleksi yok,feneri tutmayanlarin hemen tamaminda var bu kompleks.sike iddialari ile baslayan,takimin 9 oyuncusu sakatlik ve transfer ile degismis bir takim hala tabelada 1.ise hangi yüzle konus

 • argalya 4.10.2011 18:46:57
  9

  bana bak ilker hüseyin...size 50 tane maç syarım..fenerin beleşe aldığı ...artık kimin ne olduğu ortada belli...herkes herşeyi görüyor...bir siz görmüyorsunuz..herkes herşeyi duyuyor bir siz duymuyorsunuz..

31. Hafta

2017/2018 Sezonu Spor Toto Süper Lig

27 Nisan 2018 Cuma

 • Göztepe
    -  
  K. Karabük

28 Nisan 2018 Cumartesi

 • Kayserispor
    -  
  Aytemiz Alanyaspor
 • Demir Grup Sivasspor
    -  
  Gençlerbirliği
 • Kasımpaşa
    -  
  Fenerbahçe
 • Antalyaspor
    -  
  Trabzonspor

29 Nisan 2018 Pazar

 • Evkur Yeni Malatyaspor
    -  
  Akhisar Bld.
 • Osmanlıspor FK
    -  
  Medipol Başakşehir
 • Galatasaray
    -  
  Beşiktaş

30 Nisan 2018 Pazartesi

 • Bursaspor
    -  
  T.Konyaspor
GENİŞLET Süper Lig Detaylı Fikstür »
O P
1 Galatasaray 30 63
2 Beşiktaş 30 62
3 Medipol Başakşehir 30 62
4 Fenerbahçe 30 60
GENİŞLET
5 Trabzonspor 30 46
6 Göztepe 30 44
7 Demir Grup Sivasspor 30 44
8 Kayserispor 30 44
9 Kasımpaşa 30 40
10 Evkur Yeni Malatyaspor 30 38
11 Bursaspor 30 36
12 Teleset Mob. Akhisarspor 30 35
13 Antalyaspor 30 35
14 Atiker Konyaspor 30 32
15 Aytemiz Alanyaspor 30 32
16 Osmanlıspor FK 30 32
17 Gençlerbirliği 30 30
18 Kardemir Karabükspor 30 12
Süper Lig Detaylı Fikstür »