ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


Kritik Divan gerçekleşti!

Galatasaray Kulübü'nün 27 Mart Cumartesi günü yapılacak kongresinde başkan adayları olan Adnan Polat ve Adnan Öztürk, Divan Kurulu'nun mart ayı olağan toplantısında, projelerini anlattılar.

 • - A
 • + A
Kritik Divan gerçekleşti!

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’ndaki toplantıda, önce Adnan Öztürk’e söz verildi. Öztürk, yarım saat süresi bulunmasına rağmen kısa bir konuşma yaparak, seçimin centilmence geçmesini diledi.

Adnan Polat’a "Ağabey" diye hitap ettiğini anlatan Adnan Öztürk, seçim çalışmalarını sessizce götürdüklerini ifade ederek, "Seçim spekülasyonlarının, Galatasaray’ın sportif faaliyetlerini etkilemesini istemiyoruz. Sessizce seçim kampanyamızı sürdürüyoruz. Seçimin Galatasaray’ın asaletine, vakarına yakışır bir şekilde cereyan etmesini temenni ediyorum. Bunun garantisini kendi adıma veriyorum" dedi.

Göreve gelmesi halinde, Galatasaray Adası’nın kulüp üyelerinin hizmetine sunulması için, problemleri işletmeciyle kavga etmeden ve hakkını yemeden çözeceklerini savunan Öztürk, Seyrantepe Stadı’nın çatısı üzerindeki spekülasyonların sona ermesi gerektiğini de dile getirdi.

Adnan Öztürk, Galatasaray’ın 1 metrekare yerini bile satmaya ihtiyacının olmadığını ifade ederek, "Riva arazini satmamalıyız. Zamanı geldiğinde, bu araziyi elden çıkarmadan, bizden sonra gelen nesillere gelir getirecek şekilde değerlendirilmesi yolunda çalışacağız" diye konuştu.

"BORÇ 267 MİLYON DOLAR"
Başkan adayı Öztürk, Galatasaray’ın borcunun çok tartışmalara neden olduğunu kaydederek, "Mali genel kurulda bu açıklandı. Borcumuz 267 milyon dolardır" dedi.

Şirketlerin birleşme çalışması için yönetime teşekkür eden Öztürk, "Bunun için kullanılan kredi için hala bir çekincem var. Bence 6,5 senelik kredi, kulübün nakit akışını ve bütçesini işgal edecektir. Bu kredinin şartlarının genel kurul üyeleri tarafından bilinmesi gerek" ifadelerini kullandı.

Öztürk, Galatasaray’ın geldiği büyüklük itibariyle, bir holding yaklaşımıyla yönetilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Galatasaray Kulübü’nün tüzüğünü değiştirsek bile, şirketlerimiz üzerinde hukuksal anlamda denetim faaliyetlerimizin sağlıklı yapılacağına inanmıyorum. Kulüp, bir holding anlayışıyla yönetilmeli" diye konuştu.
Her söylediği söz üzerine spekülasyon yapılabildiğini, bu nedenle yönetim kurulunu henüz açıklamadığını anlatan Adnan Öztürk, listesinin yüzde 80’inin belli olduğunu ve aralarında 4 divan kurulu üyesinin yer alacağını açıkladı.

Öztürk, Galatasaray’ın şirketlerinin hepsinde C grubunda hisseler yaratacaklarını da dile getirerek, "Aidatlarını yatıran üyelere bu hisselerden birer tane vereceğiz. Bu hisselerin maddi değeri olmayacak. Bu hisseler, üyelerin şirketleri denetlemesini ve şirketlerin genel kurulu izlemesini sağlayacak. Bu bir müjde değil, daha önce yapılması gereken bir şeydir" şeklinde konuştu.

POLAT: "ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ"
Toplantıda yaptığı konuşmada, iki sene içinde gerçekleştirdiği projeleri anlatan başkan Adnan Polat, futbol takımı olarak dönüşüm içinde olduklarını ve bu süreç yaşanırken şampiyon olmayı da istediklerini söyledi.
Polat, 40 dakikayı aşan konuşmasında, iki senedir özellikle futbol takımında ciddi bir dönüşüm ve yenileme içinde olduklarını vurgulayarak, "Bu dönüşümü yaparken başarı almamız da gerekiyor. Geçen sezon, arzu ettiğimiz neticeyi alamadık. Orada kendimi çok başarılı görmüyorum. Geçen sene neticeler hepimizi üzdü. Galatasaray’ın başında dünya markası Frank Rijkaard var. Bu sezon ise Galatasaray, bu hafta yenilmesine rağmen hala lider. Geride kalan haftalarda bu liderliği koruyarak şampiyon olmak istiyoruz. Takımımızın, Türk Telekom Arena’daki ilk maçlarına Şampiyonlar Ligi’nde çıkmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

BORÇLARIN DÖKÜMÜNÜ YAPTI
Galatasaray’ın şeffaflığı konusunda sözlerini tuttuklarını anlatan başkan Polat, "Kulübümüzün nakde yönelik borcu 129 milyon dolardır. Hizmete yönelik borç 78 milyon dolardır. Bir de azınlık payları dediğimiz, temettü öncesi bedeller 60 milyon dolardır. Bunları üst üste topladığınızda borcu bulabilirsiniz, ancak Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.’nin birleşmesiyle, bu 60 milyon dolar ortadan kalkacaktır. Bizim için önemli olan 129 milyon dolarlık borçtur" diye konuştu.

"ARTIK GÜNEŞİ GÖRMEYİ BAŞLADIK"
Polat, Galatasaray’ın bir yola girdiğini kaydederek, şöyle devam etti:
"Daha önce Galatasaray karanlıktaydı, bir tünelin içindeydi. Sıkıntılı bir dönem yaşıyorduk. Artık güneşi görmeye başladık. Nakit akışı açısından her şey günlük güneşlik sanılmasın. Önümüzde, mali disiplin sağlanması gereken en az iki sene var. Yapılan 5 yıllık nakit akışı planında, kademe kademe artıya geçileceğini ve borçların ödeneceğini görüyoruz. Endişe edecek bir şey yok, ama çok rahat değiliz. Sıkıntı hala devam ediyor. Rahatlamamız 2011 yılının başından itibaren kendisini hissettirmeye başlayacaktır."

Galatasaray’ın mali yapısına büyük önem verdiklerini kaydeden Polat, şunları söyledi:

"Bizim için Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.’nin birleşmesi çok önemli. Aksi takdirde 1-2 yıl içinde faaliyetlerini gösteremeyecek hale gelecekti. Bunun için alınan kredinin ödeme süresi, 1,5 yılı ödemesiz, 6,5 yıldır. Kredinin faizi yüzde 8,75’tir. Teminat olarak Türk Telekom Arena ile ilgili yaptığımız iki sözleşme gösterilmiştir. Riva ile ilgili de anlaşmalı ipotek verildi. Daha önceki kredilerde, o dönemin yöneticilerinin imzası vardır. Bu kredi Galatasaray’ın itibarına verilmiştir. Eskiden bizlerin kefaleti olmadan bankalar 1 milyon dolar bile kredi vermiyordu."

Polat, Galatasaray’ın, iki şirketinin birleşmesi olmadan kurumsallaşmanın da gerçekleşemediğini kaydederek, birleşmede final noktasına geldiklerini, yarından itibaren herkesin elindeki hisseyi Denizbank’a götürüp, pazartesi günü de parasını alabileceğini vurguladı.

Stadın ihalesi sırasında, TOKİ’nin isteği üzerine "Açılır, kapanır" bölümün ihalesinin sonraya bırakıldığını anlatan Adnan Polat, "Bu şekilde yapsaydık ihaleyi en az 4 ay daha uzatmamız gerekiyordu. TOKİ başkanı, ’Ben ihaleyi başlatayım, üstünün açılır kapanır kısmını ikinci bir ihaleyle devreye alalım’ dedi. Biz de bunu kabul ettik. Stat bize anahtar teslim şekilde verilecektir. Üstünün açılır kapanır kısmı yapılacaktır, bunu artık spekülasyonlara sokmayalım" şeklinde konuştu.

"KIBRIS RUM KESİMİ’NDE DE OKUL AÇABİLİRİZ"

Başkan Polat, KKTC’de turizm yatırımı yapacaklarını belirterek, "Buradan gelecek gelirle KKTC’de ya da Rum kesiminde, bizim için fark etmez, spor okulları açacağız" dedi.

Polat, merkezi bir yerde basketbol için salon yapacaklarını, bunun maliyetinin 15-20 milyon dolar olduğunu, ancak kulübe mali yük getirmeden gerçekleştirileceğini ifade etti.

29 Mayıs’ta tüzük tadil toplantısı yapılacağını anlatan Polat, aidatını yatıran 700 kişinin bu toplantıya gelmesi gerektiğini söyledi.

Polat, seçime katılımın yüksek olması gerektiğini de belirterek, " Katılımın yüksek olması Galatasaraylıların kulübüne sahip çıkması anlamına gelir" diye konuştu.

Riva Projesi’nin ruhsatını almak işin 7,5 milyon lira harcadıklarını anlatan Adnan Polat, "Şu anda oraya bir şey yapılmaması lazım. Bir şey yapılması için sektörün düzelmesi ve 3. köprünün projesinin başlaması lazım" ifadesini kullandı.

Başkan Polat, 27 Mart’ta Galatasaray’ın asaletine duruşuna yakışır bir şekilde yarış olacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Üyeler, sandık başına bilgili gitsinler, duygudan daha çok mantıklarına, bilgilerine göre karar versinler. Kim başkan olursa, biz ’Yaşasın Başkan’ deriz. Bu dönemden sonra yepyeni bir Galatasaray düşünüyoruz, ama Galatasaray’ın geleneğini, kültürünü, örf ve adetlerini unutmadan bunu yapmalıyız."

Galatasaray’da liseli-lisesiz ayrımı olmadığını ifade eden Polat, "Galatasaray barışı vardır. Galatasaray’ın bütün unsurlarının birbirinden ayrılmaması lazım ki bir güç olsun. Bu seçimde Galatasaray’ı yıpratmamamız lazım. Başka Galatasaray yok. Bir Galatasaray vardır, ona sahip çıkmalıyız" diyerek sözlerini tamamladı.

KKTC BAŞBAKAN YARDIMCISI TOPLANTIYA KATILDI
KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, divan kurulu toplantısına katılarak, sarı-kırmızılı kulübe KKTC’de yapılan tahsisle ilgili açıklamalarda bulundu.

Özgürgün, Galatasaraylı olduğunu ve bununla iftihar ettiğini, gurur duyduğunu belirterek, "Gittiğim her yerde Galatasaraylılığın ayrıcalığını yaşıyorum. Galatasaray’ın, dünyanın en ücra köşelerinde bile bilindiğini görüyorum. KKTC Bakanlar Kurulu’nda Galatasaraylı Bakan çok" dedi.

Galatasaray Kulübü’nün talebi üzerine, KKTC’nin Karpaz bölgesinde denize sıfır 150 dönümlük bir araziyi kulübe tahsis ettiklerini anlatan Özgürgün, "Seçim yasakları nedeniyle bunun protokolünü imzalayamadık. 18 Nisan günü yasaklar bittiğinde, Galatasaray Kulübü başkanını KKTC’ye davet edip, resmi protokolü imzalayacağız" diye konuştu.

Bakan Özgürgün, Galatasaray’a yapılan bu tahsisten sonra, birkaç kulübün daha KKTC’de arsa tahsisi için başvuruda bulunduğunu anlatarak, "Ama bu müracaatların, onlar için Galatasaray kadar kolay olmayacağını söyleyebilirim" ifadesini kullandı. Bakanın bu sözleri salonda alkışlandı.

POLAT’A LİSE ŞOKU
Adnan Polat, toplantı öncesinde çevresini saran Galatasaray Lisesi öğrencileriyle sohbet ederken büyük şok yaşadı.

Çevresinde 7 öğrenci toplanan Adnan Polat, gençlere hangi takımı tuttuklarını sordu. Öğrencilerden üçünün "Fenerbahçeliyiz" demesi üzerine adeta şok yaşayan Polat, daha sonra divan kurulu üyeleriyle toplantı öncesindeki sohbetinde, bu durumu şaşkınlık içinde ifade etti.

Öte yandan, toplantıda iki başkan adayı, bir araya gelmemeye özen gösterirken, sadece konuşmalar sırasında karşılaştıklarında tokalaştılar.

Bu arada, nisan ayında gerçekleştirilecek Galatasaray Divan Kurulu başkanlığı seçimi için yapılan renk seçimine, sadece başkan İrfan Aktar katıldı. Aktar, "Kırmızı" rengi seçti. Toplantı sırasında, divan kurulunun renkli isimlerinden Hayri Kozak, seçimlerde Adnan Öztürk’ün listesinde yer alacağını açıkladı.

SÜREN: "GALATASARAY TARİHİNİN EN BÜYÜK ZARARI İKİ YILDA OLDU"
Galatasaray Kulübü’nün eski başkanlarından Faruk Süren, toplantı sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kulübün iki yıllık zararının, Galatasaray tarihinin en büyük zararı olduğu iddiasında bulundu.
Süren, Adnan Polat yönetiminin bu zararı çok güzel, ballandıra ballandıra anlattığını belirterek, "Beni bile inandırdılar, ama kulübe iki yılda verdikleri zarar, Galatasaray tarihinin en büyük zararıdır" dedi.

Galatasaray Adası konusunda genel kurula bilgi vermeden işlem gerçekleştirildiğini ve ortaya bir sıkıntının çıktığını savunan Faruk Süren, "Bu sıkıntı hiçbir zaman ödül olarak geri dönmez" ifadesini kullandı.
Seçimde ibrenin Adnan Polat’tan yana olduğunu dile getiren Süren, şöyle konuştu:

"Çünkü Galatasaray Camiası, statükocu bir camiadır, değişimden hoşlanmaz. İkisinin de ortaya koyduğu değişik bir proje yok. Projeler Galatasaray camiasının projeleridir. Önemli olan, bu projeleri kimin, nasıl uygulayacağıdır. İki adaya da rakip değilim. Yaptığımız toplantı, eski yöneticilerin mevcut durumu değerlendirmesi için olmuştur. Bundan, başka anlam çıkartmaya gerek yok. 70 milyon dolar kredi tabii ki alınabilir, ama karşılığında Türk Telekom’dan gelecek bir geliri temlik altına almak çok da hoş bir durum değil. Sonuçta kimse şahsi kefaletini kullanmasa bile Türk Telekom gibi bir firmanın geliri ortada olduktan sonra, her banka böyle bir parayı verebilir, çünkü hiç kimse Türk Telekom’dan daha zengin değil."

Süren, oyunu kime vereceğinin belli olmadığını, 27 Mart’a kadar çok şeylerin değişebileceği, Adnan Öztürk’ü desteklediği şeklindeki haberlerin de doğru olmadığını dile getirdi.
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

9 YORUM GİRİŞ YAP
 • u-ata 10.03.2010 18:11:37
  1

  faruk suren mıdemı bulandırıyor...bu yüğütliği adnan polat tek basına savasırken cıkıp gosterseydın ya...sana zerre kadar ınanmam sen baskan ol emın ol o trıbunlerı doldurmayız protesto ederız senı ama bılıyorumkı bu ancak bır hayal senın ıcın...

 • skyboy6 10.03.2010 19:37:42
  2

  kime inanicam simdi sasirdim baska yerdede 129 million mus borc

 • AlpFB 10.03.2010 20:08:12
  3

  yapin yatirimi,yatirimi müslüman yada dost bi ülkeye yapacaklarina ,oda tam düsman rum kismina yapiyorlar...hayret yaaa...

 • arslan_gok 10.03.2010 20:15:33
  4

  faruk süren önce kendi yaptıklarına baksın da sonra polata laf etsin tamam sportif basarısı çoktu ama mali yönden galatasarayı bitiren adam faruk sürendir o kadar basarıyı insan fırsata dönüştürüp paraya ceviremez mi ya önce aldıklarını ver süren...

 • spacebrd 10.03.2010 20:50:38
  5

  Artık şu belli oldu ki bu zihniyet ve bu yönticilerle GS yın bu FByi ne sportif ne de ekonomik alanda yakalaması imkansızdır.FB tam 10 branşta kupalara ambargo koyarken onlar hala borçlardan söz ediyor.Hiç taraftarımız kalmadığında bakalım ne olacak!

 • özgür41 10.03.2010 23:09:58
  6

  şu ana kadar adnan polatın yaptığını hiç bir başkan yapmamıştır özhan canaydın bu takımı batırmıştır adnan polatın başkan olduktan sonra yaptıkları beli gerek yapılan yeni transferler gerekse kart gerek site anlaşmalarıyla birçok sponsor bulmuştur

 • MertKozak 10.03.2010 23:15:04
  7

  Kulübün ayağa kalkmasına az kaldı. Liseliler ortaya çıktı. Amaç nemalanmak. Mustafa Turgun Bey vardı, tercüman olarak kulübe girip Sportif Direktör olmuştu. Murat Canaydın'ın sınıf arkadaşı olduğu için değil! Başkanımız POLAT!

 • gsgser 11.03.2010 00:32:14
  8

  2 yıldır zarar edıyomus duyda ınanma sızın 6 senede yaptıklarınızı temızlemeye calısıyo baskan 2yıldır gslı taraftar herkezı ezıyo takımıyla guru duyuyo yıldız gosterıyo herkeze bız memnunuz baskandan

 • ibqgs 11.03.2010 01:48:29
  9

  şampiyonluklar uefa derken paralar nerede?? Neden senden sonra bu klüp borç batağındaydı. Adnan Polat borçları bitirmek için elinden geleni yaptı. Stad hazır. Projeler işliyor. Düzeni bozmaya ne gerek var? ADNAN POLAT ile yola devam..

34. Hafta

2017/2018 Sezonu Spor Toto Süper Lig

18 Mayıs 2018 Cuma

 • Aytemiz Alanyaspor
  3- 2
  Antalyaspor
 • Evkur Yeni Malatyaspor
  3- 2
  Kayserispor
 • Trabzonspor
  3- 0
  K. Karabük
 • Gençlerbirliği
  1- 0
  Bursaspor
 • Akhisar Bld.
  2- 1
  Osmanlıspor FK

19 Mayıs 2018 Cumartesi

 • Göztepe
  0- 1
  Galatasaray
 • Medipol Başakşehir
  3- 2
  Kasımpaşa
 • Beşiktaş
  5- 1
  Demir Grup Sivasspor
 • Fenerbahçe
  3- 2
  T.Konyaspor
GENİŞLET Süper Lig Detaylı Fikstür »
O P
1 Galatasaray 34 75
2 Fenerbahçe 34 72
3 Medipol Başakşehir 34 72
4 Beşiktaş 34 71
GENİŞLET
5 Trabzonspor 34 55
6 Göztepe 34 49
7 Demir Grup Sivasspor 34 49
8 Kasımpaşa 34 46
9 Kayserispor 34 44
10 Evkur Yeni Malatyaspor 34 43
11 Teleset Mob. Akhisarspor 34 42
12 Aytemiz Alanyaspor 34 40
13 Bursaspor 34 39
14 Antalyaspor 34 38
15 Atiker Konyaspor 34 36
16 Osmanlıspor FK 34 33
17 Gençlerbirliği 34 33
18 Kardemir Karabükspor 34 12
Süper Lig Detaylı Fikstür »