ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


"İkinciliklerin takımı değiliz!"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin ikinciliklerin takımı olmadığını söyledi.

 • - A
 • + A
"İkinciliklerin takımı değiliz!"

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi’nin mart ayı sayısında yer alan yazısında, Fenerbahçe Spor Kulübü, dünyanın en büyük spor kulüplerinden biri olduğunu belirterek, "Kulübümüz, 9 branşta; 1700’e yakın sporcusu ile mücadele verirken; kulüp içindeki 700 çalışanımız da kulübümüze diğer alanlarda hizmet ediyorlar.

Başkanından yöneticisine; sporcusundan kulüp profesyonellerine kadar herkes, büyük bir özveri ile her kulvarda ve her alanda Fenerbahçemizin başarısı için emek harcıyor, ter döküyor" dedi.

Futboldan basketbola; voleyboldan yelkene kadar birçok branşta faaliyet gösteren sporcuların, mücadele ettikleri her alanda, şampiyonlukların en büyük adayları olarak ter döktüklerini kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

"Fenerbahçe, ikinciliklerin takımı değildir; olmamıştır ve asla da olmayacaktır. Sayın İslam Çupi’nin de dediği gibi; (Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz). İşte, adı konamayan o yüce duygu, o büyüklük; Fenerbahçeliliktir. Bizi Dünyadaki tüm kulüplerden ayıran; içimizde taşıdığımız, Fenerbahçelilik duygusudur ve bu sürekli başarıyı hedefleyen; yenilgiyi asla hazmedemeyen bir duygudur. İşte, bu sebeple; ’Hep başarıyı isteriz’. Buna ulaşmak için de her zaman tek yürek olur, omuz omuza mücadele ederiz."

"TEK YÜREK OLDUKÇA..."
Başkan Yıldırım, bugüne kadar sergiledikleri birlik ve beraberliğin, kendilerine ne büyük başarılar getirdiğini; nasıl büyük zaferler yaşattığını hep birlikte gördüklerini belirterek, "O nedenle biliyoruz ki, bizler tek yürek oldukça; o adı konamayan Fenerbahçelilik büyüklüğünü kalplerimizde hissettikçe daha nice başarılara ulaşacağız, nice saldırılara, eleştirilere göğüs gerip her saldırıdan daha da güçlenerek çıkacağız" dedi.

"ŞAMPİYONLUK İDDİASI KİŞİSEL BİR SÖYLEM DEĞİLDİR"
Ligin ilk yarısında üst üste galibiyetler alan profesyonel futbol takımının, ikinci yarıda şanssız bir başlangıç yapmasının, kendilerini çok üzdüğünü anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Buna rağmen takımımız, yıllardır özlemini duyduğumuz Türkiye Kupası’nda hedefe bir adım daha yaklaşmayı başardı. Sezonun ikinci yarısının başında yaşadığımız bu sendelemeye rağmen takımımız, şampiyonluğun da Türkiye Kupası’nın da en güçlü adayıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü, bugüne dek her sezona şampiyonluk iddiasıyla başlamıştır ve bu her zaman böyle de olmalıdır. Bu sebeple, şampiyonluk iddiası ’Kişisel bir söylem değildir’. Bizden önceki yönetimler de bizler de ve bizlerden sonra yönetime gelecek olanlar da elbette ki sahip olduğumuz her branşta, her zaman şampiyonluk iddiası ve söyleminde bulunacaklar ve ona ulaşmak üzere mücadele edeceklerdir. Bu, Fenerbahçeliliğin gereğidir."

"FUTBOLCULARIMIZ VE TEKNİK HEYETİMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR"
Aziz Yıldırım, hedeflerine ilerlerken, son günlerde takımın aldığı olumsuz sonuçların giderilmesi adına; futbolcuların ve teknik heyetin üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydetti.

"Kendilerine bu konuda sonsuz güveniyoruz. Şu ana dek, bizleri memnun eden sahadaki mücadelenin; ilerleyen günlerde galibiyetlerle perçinleneceğinden hiç şüphemiz yok" diyen Yıldırım, takımda yaşanan ciddi sakatlık sorununun da ortadan kalkması ile birlikte, yollarına daha da güçlenmiş bir şekilde devam edeceklerini ifade etti.

Yıldırım, tedavileri süren sporcuların, biran önce formalarını sırtlarına geçirmek için harcadıkları çabanın, kendilerini daha da cesaretlendirdiğini anlatarak, "Ama şunu da kabul etmek gerekir ki, futbolcular makine değildir; etten kemikten insanlardır ve onların da hastalıkları, sakatlıkları ve motivasyonlarını kaybettikleri anlar olabilir. Bu yoğun maç trafiği içerisinde; bazı sporcularımız, kişisel sorunları ile ilgili yorgunluklar yaşıyor ve bu da onların performanslarını etkiliyor olabilir. Sportif direktörümüz Sayın Aykut Kocaman başta olmak üzere tüm idari ve teknik kadromuz, futbolcularımızın en küçük sorunları ile gece gündüz demeden ilgileniyorlar ve hep daha iyi olmak adına büyük çabalar sarf ediyorlar. Ancak kimi zaman; öyle durumlar vardır ki, teknik kadroların yaklaşımları da sadece bir noktaya kadar etkili olur. Bu noktada devreye; büyük Fenerbahçe taraftarının girmesi gerekir. Bilinmelidir ki, Fenerbahçe formasını giyen her sporcu, onu giymeyi hak edecek kalite ve yeteneğe sahip olduğu için o formayı sırtında taşımaktadır. Büyük Fenerbahçe taraftarı da o kutsal formayı giyen her sporcunun; (Hep destek tam destek) sloganı ile desteklenmesi gerektiğini bilir. Takım ya da bir futbolcu sendelendiğinde; onu eleştirmek, yuhalamak en kolay çözümdür; bu çözüm sadece çözümsüzlüğe sebep olur ve Fenerbahçe camiasına asla yakışmaz. Bize yakışan; birlik olmak ve her sendelemenin ardından daha da güçlü şekilde yeniden doğrulmaktır."

"TEKNOSA TÜRKİYE KUPASI SEVİNÇ YARATTI"
Dergideki yazısında erkek basketbol takımına da değinen Yıldırım, "Geride bıraktığımız ayda bizleri mutlu eden bir gelişme, basketbol erkeklerde 43 yıl aranın ardından, yeniden Türkiye Kupası’na ulaşmamız oldu. Fenerbahçe Ülker, Teknosa Türkiye Kupası’nı müzemize getirerek; bizlere tarifi imkansız bir sevinç yaşattı. Bu noktada, Ülker grubu ile yakaladığımız uyum ve sinerjinin; erkek basketbol takımımızda nasıl olumlu sonuçlar doğurduğunu görmek de şüphesiz ayrı bir heyecan ve sevinç kaynağı" dedi.

Bayan voleybol takımının da başarılı sonuçlar aldığını hatırlatan Aziz Yıldırım, "Acıbadem Sağlık Grubu ile Bayan Voleybol Takımımız için yapmakta olduğumuz işbirliği de yenilmez bir takımın ortaya çıkmasını sağladı ve kızlarımız, mücadele ettikleri her alanda göğsümüzü kabartıyorlar. Indesit Şampiyonlar Ligi’nde, 12’li play-off turunda, Romanya’nın Metal Galati takımını iki maçta da 3-0 yenerek; 6’lı play-off’a yükselen takımımız, mart ayında karşılaşacağı Rus takımını da elerse; Final-Four’a kalacak. Kızlarımız, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Taraftarımızın, salonlarda kızlarımıza gereken desteği vereceğine eminim" ifadelerini kullandı.
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

9 YORUM GİRİŞ YAP
 • fby6-0 1.03.2010 15:33:19
  1

  geçen hafta 6s bjk maçında bjknın golü verilmedi ayrıca barış ve keitanın kırmızı kartları verilmedi bu hafta aydınus fbyi katlederken 6s kasımpaşayı hakem yardımıyla yendi bu 2 haftada olanlar herşeyi açıklıyor 6snin önü iyice açıldı

 • cnyt5414 1.03.2010 19:36:22
  2

  br Fb olarak takımın gıdısatına uzuluyorum takımı aykut kocaman yonetsın baskan ve daumu gorduk

 • ggoksu44 2.03.2010 01:24:06
  3

  ne oldu....hani transferi küçük takımlar yapardı ara dönemde.bak defansa denizi aldın halin ortada.alex yok ne olacak takım hali...hep laf hep laf...artık yeter başkan kendini şirket yönetirmiş sanan başkan istemiyoruz...DAUMU DA GİT...

 • yasarsan12 2.03.2010 01:51:50
  4

  Bu hafta taraftar olarak Ş.Saracoğlu'nu hınca hınç dolduracağız.. Kimse sanmasın ki, FB sahipsiz..

 • kosii 2.03.2010 01:57:50
  5

  2.lik degil 2.lig takımısınız başkan:)muhaahahahaha:D

 • tazy_kadir 2.03.2010 02:07:49
  6

  Önce Daum'u Kovdunuz,Sonra Tekrar Getirirken yere Göğe Sığdıramadınız Şimdi Gene Söylenip Duruyorsunuz Tükürdüğünü Yalamak Böyle Bişey Olsa Gerek Adam Şampiyon Yapamam Diyo Para Yemeye Gelmiş Nasılsa Fenevlilerde Paralarıyla Övünüp Durur Harcayın :D

 • tazy_kadir 2.03.2010 02:08:24
  7

  Önce Daum'u Kovdunuz,Sonra Tekrar Getirirken yere Göğe Sığdıramadınız Şimdi Gene Söylenip Duruyorsunuz Tükürdüğünü Yalamak Böyle Bişey Olsa Gerek Adam Şampiyon Yapamam Diyo Para Yemeye Gelmiş Nasılsa Fenevlilerde Paralarıyla Övünüp Durur Harcayın :D

 • kassell 2.03.2010 02:14:22
  8

  yıldırım geri vites yapmış çok yazık olmuş:) şimdi bu sezon sonu bi istifa eder 2 gün sonra ısrarlara dayanamadım geri geldim der bide üstüne 5 sezon şampiyonluk sözü verir:) ayrıca sadece formayı giymekle saygı görülmez haketmesi lazım formayı!

 • ahmetozmengs 2.03.2010 02:45:12
  9

  ikinciliklerin takımı olmayan takımın neden sportif başarıları çok düşük olur bunun mantıklı bir açıklaması var mı acaba? böyle konuşuluyor madem ezeli rakiplerinin neden gölgesinde kalmışlar anlaşılır bir durum değil...

18. Hafta

2017/2018 Sezonu Süper Lig

19 Ocak 2018 Cuma

 • Kasımpaşa
  3- 2
  Aytemiz Alanyaspor

20 Ocak 2018 Cumartesi

 • K. Karabük
  0- 2
  Gençlerbirliği
 • Osmanlıspor FK
    -  
  Evkur Yeni Malatyaspor
 • Fenerbahçe
    -  
  Göztepe

21 Ocak 2018 Pazar

 • Demir Grup Sivasspor
    -  
  Akhisar Bld.
 • T.Konyaspor
    -  
  Trabzonspor
 • Bursaspor
    -  
  Medipol Başakşehir
 • Antalyaspor
    -  
  Beşiktaş

22 Ocak 2018 Pazartesi

 • Kayserispor
    -  
  Galatasaray
GENİŞLET Süper Lig Detaylı Fikstür »
O P
1 Medipol Başakşehir 17 36
2 Galatasaray 17 35
3 Fenerbahçe 17 33
4 Beşiktaş 17 30
GENİŞLET
5 Kayserispor 17 30
6 Göztepe 17 30
7 Trabzonspor 17 29
8 Demir Grup Sivasspor 17 26
9 Bursaspor 17 25
10 Evkur Yeni Malatyaspor 17 22
11 Kasımpaşa 18 22
12 Teleset Mob. Akhisarspor 17 19
13 Aytemiz Alanyaspor 18 18
14 Osmanlıspor FK 17 17
15 Gençlerbirliği 18 17
16 Antalyaspor 17 17
17 Atiker Konyaspor 17 15
18 Kardemir Karabükspor 18 9
Süper Lig Detaylı Fikstür »